plakát seriálu

Kriminálka Las Vegas

(CSI: Crime Scene Investigation)

Epizoda 9×17 – Bez východiska (No Way Out)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tým CSI vyšetřuje střelbu v jinak pokojné čtvrti Las Vegas, která má hrozné následky. Raymonda Langstona a Riley Adamsovou jeden z pachatelů vezme jako rukojmí...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Členové týmu CSI procvičují situace případů rukojmí, trénuje je Greg. Riley Adamsová střílí značkovou zbraní, ale mine. Trénink přeruší výjezd - mnohonásobná střelba. Po příjezdu na místo činu zůstane Riley překvapená, protože v této jinak pokojné čtvrti si chtěla koupit dům. Na místě činu leží dvě těla - sedmiletý chlapec, kterého zasáhla náhodná kulka, a strážník čtvrti. Catherine předpokládá, že ho zasáhli právě ve chvíli, když opětoval střelbu. Cílem střelců byl dům Priscilly Hatcherové. Nick a Ray prohlíží dům a najdou fotku Priscillinina syna Reggieho a jeho bratrance Frankieho Kirklanda. Podle zarámovaného diplomu Ray určí, že Reggie absolvoval střední školu.

Podle krvavých skvrn a zasažených aut vyšetřovatelé zjistí, že jeden z útočníků je poraněný. Brass dostane informaci, že postřeleného přijali v nemocnici, ale než tam Catherine dorazí, muž zemře. Podle tetování patřil k drogovému gangu Snakeback. Catherine si klade otázku, zda náhodou Reggie a Frankie neprodávali drogy na území gangu. Pokud ano, je pravděpodobné, že jsou již mrtví.

Jen šest bloků od místa činu najdou na parkovišti opuštěné auto. V kufru najdou tělo dalšího člena gangu, Aarona Sweetse, ale podle parkovacího lístku tam leží více než 24 hodin a nedá se tedy spojit se střelbou. Nick najde spojení mezi Sweetsem a Reggiem prostřednictvím telefonních záznamů - za poslední čtyři dny si volali šestkrát. Podle šekové knížky nalezené v domě Hatcherových vyplyne najevo, že Reggie bydlí jen o několik domů dále. Ray a Riley hledají Reggieho bydliště a najdou tajný vchod do pivnice, kde najdou tajnou laboratoř na výrobu halucinogenu PCP. Zdá se, že Reggie skutečně vyráběl a prodával drogy, dokud se nestal terčem gangu. Ray najde čerstvé krevní stopy na toaletě a najednou si uvědomí, že nejsou v domě s Riley sami. Dveře rozrazí hysterický Frankie mávající zbraní. Za ním leží Reggie, vážně zraněný od skleněných střepů.

Riley se pokouší Frankieho uklidnit, ale marně. Pokud by začal střílet, laboratoř plná chemických ingrediencí by vyletěla do vzduchu. Je jasné, že Ray a Riley musí využít všechny vědomosti získané v tréninku nácviku rukojemných situací...

Hlavní postavy
Nick Stokes
Greg Sanders
Dr. Al Robbins
Riley Adamsová
David Hodges
David Phillips
Dr. Raymond Langston
Catherine Willowsová
kapitán Jim Brass
Vedlejší postavy
detektiv Sam Vega
policista Mitchell
Wendy Simmsová
poručík Jack Parker
svědkyně
Brian Morley
Aaron Sweets
Reggie Hatcherová
Frankie Kirkland
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBez východiska
Původní názevNo Way Out
Rok natočení2009
Premiéra12. března 2009
Česká premiéra29. dubna 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody