plakát seriálu

Kriminálka Las Vegas

(CSI: Crime Scene Investigation)

Epizoda 9×16 – Dál, dál, dál (Turn, Turn, Turn)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Nick si dobrovolně v den svých narozenin vezme vyšetřování smrti 16letého děvčete, které našli na parkovišti opuštěného motelu, protože dívku poznal v době vyšetřování třech izolovaných kriminálních případů v tom samém motelu před rokem...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Oslavy Nickových narozenin přeruší telefonát o vraždě v motelu Park Pines. Když přijde na místo vraždy, zjistí, že obětí je 16letá Haley Jonesová, kterou poznal před rokem, když spolu s Gregem v tom samém motelu vyšetřovali smrt předchozího manažera. Haley bylo tehdy milé mladé děvče, které se zajímalo o soudní vyšetřování a flirtovalo s Nickem. Její otec je motelovým manažerem.

Příběh se přesouvá o 240 dní před Haleyinu smrt. Nicka znovu povolají do motelu, kde má vyšetřit sexuální útok na Haleyinu nejlepší kamarádku Bree. Nicka tehdy překvapilo, že Haley si odbarvila vlasy na blond, jako imitaci Bree. Ta prohlásí, že už nejsou přítelkyněmi, neboť Haley ji začala napodobovat. Zároveň uvede, že ji ustavičně otravuje Haleyina matka Nicole. Nick jí vyslechne a dozví se, že měla i další dceru Melissu, která zemřela jako dítě. Nicole je přesvědčená, že Melissa by v tomto věku vypadala jako Bree.

Bree oslavovala v ten den narozeniny, ale na nic si nevzpomíná. Až na to, že ležela před motelem a nad ní stál Haylein otec. CSI odhalí příčinu amnézie - byla pod vlivem drogy GHB. Podle Bree ji znásilnil Zach Fenish, který ji podle ní už dlouho sleduje. Zach se však ve skutečnosti zajímá o Haley. Následně vyjde najevo, že Bree napadl její přítel Dave Henkel.

Příběh se přesouvá o 117 dní před vraždou Haley. Nick znovu přichází do motelu vyšetřovat. V tomto případě šlo smrt 32leté ženy, která pravděpodobně zemřela na předávkování. Nick uvidí Haley a uvědomí si, že Zach tehdy mluvil pravdu – z Haley se stala odbojná rebelka s havraními vlasy. Oběť identifikují jako Tanyu Carrowovou, nedávno propuštěnou narkomanku. Její otec Frank přijde do márnice identifikovat tělo. Podle něj byla ztracena už v 16 letech. V motelu udělá malý pomníček na její památku - vystaví pár květů a fotografii Tanyi jako dítěte. Haley je nablízku se svým přítelem Zachem. Potom vymění fotografii. Žena na fotografii se záhadně na ni podobá.

Zpět v současnosti. Nick najde fotografii mezi Haleiným oblečením. Zjistí, že Haley má ostříhané vlasy jako žena na fotce. Zacha přivedou na výslech. Přizná se, že ho Haley vykopla, ale na čas její smrti má alibi. Nick se pokouší dát dohromady případ, rozhodující klíč mu však poskytne jeden tulák. Prozradí Nickovi, že Nicole navštívila Tanyin pokoj v noci její smrti a donesla jí šálku kávy s metadonem. Dala tam Nicole schválně velkou dávku? A byla Haley skutečně její dcerou?

Hudba v epizoděvložit další píseň

You're Not Sorry (Taylor Swift)

Vzpomínková scéna s květinami a svíčkou.
Hlavní postavy
Nick Stokes
Greg Sanders
Dr. Al Robbins
Riley Adamsová
David Hodges
Dr. Raymond Langston
David Phillips
kapitán Jim Brass
Catherine Willowsová
Vedlejší postavy
Archie Johnson
detektiv Vartann
Mandy Websterová
Henry Andrews
policista Mitchell
Wendy Simmsová
Mark Jones
Dale Durney
Trey Gallo
Gavin Fenish
Nicole Jonesová
Tanya Carrowová
starší muž
Leigh Lindaleová
houževnatý muž
Zack Fenish
Frank Carrow
Haley Jones
Bree Lindaleová
Dave Henkel
Gil Grissom - hlas
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDál, dál, dál
Původní názevTurn, Turn, Turn
Rok natočení2009
Premiéra5. března 2009
Česká premiéra22. dubna 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody