plakát seriálu

Kriminálka Las Vegas

(CSI: Crime Scene Investigation)

Epizoda 10×22 – Doktor Kdo (Doctor Who)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dr. Langston je posedlý případem nepolapitelného sériového vraha, Dr. Jekylla, který mrzačí vnitřnosti svých obětí a nemístně s nimi "žertuje". Kriminalista vyšetřuje mezi běžnými lidmi z ulice, zda nepoznávají na fotografiích vrahovy oběti. Když u zavražděné ženy najdou fotografie Jekyllových obětí, je jasné, že se s Langstonem musela setkat krátce před svou smrtí. Dr. Langston je podezřelý z její vraždy.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Dr. Langston obchází samoobsluhy, zdravotní školy a dokonce i kavárny. Všude se vyptává, zda lidé nepoznávají na fotografiích oběti Dr. Jekylla. Sara a Greg ohledávají tělo mrtvé ženy, kterou identifikují jako Heidi Custerovou. Zdá se, že jí někdo uhodil do hlavy a potom uškrtil. Když Sara prohledává její kabelku, najde tam fotky všech Jekyllových obětí.

V laboratoři Langston řekne Catherine, že Heidi znal - byla reportérkou z New Yorku a před několika lety s ní spolupracoval. Už jí prý několik let neviděl. Při vyšetřování jejího pohybu to však vypadá, že se s ní Langston setkal v den, kdy zemřela. Ray si prohlédne důkazy a podle něho ho sledovala, ale on o tom nevěděl. Ecklie odvolá Langstona z vyšetřování.

Ray se cestou ven zastaví v laboratoři, aby si vyhledal nějaké informace. Zastihne ho Nick, který ho požádá, aby vyšetřování nechal na nich. Ray je přesvědčený, že to on navedl Dr. Jekylla na Heidi, ale Nick namítá, že ji k němu mohlo zavést její vlastní pátrání.

Podle Heidina manžela Aarona Custera je Ray Langston vrahem jeho ženy. Je opravdu možné, že Ray Langston má něco společné se smrtí novinářky? Cestou domů někdo Raye přepadne...

Hlavní postavy
Nick Stokes
Sara Sidlová
Greg Sanders
Dr. Al Robbins
David Hodges
Catherine Willowsová
kapitán Jim Brass
David Phillips
Dr. Raymond Langston
Vedlejší postavy
Archie Johnson
Conrad Ecklie
policista Mitchell
Wendy Simmsová
Nathan Haskell
Joseph Bigelow
Aaron Custer
Vince Grady
Heidi Custerová
Lou Brennan
prodavačka
dívka hrající hru v kostky
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDoktor Kdo
Původní názevDoctor Who
Rok natočení2010
Premiéra13. května 2010
Česká premiéra9. června 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody