plakát seriálu

Kriminálka Las Vegas

(CSI: Crime Scene Investigation)

Epizoda 13×13 – In vino veritas (In Vino Veritas)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Když tým CSI řeší vraždu spojenou s pančováním vína, do Las Vegas přiletí detektiv Mac Taylor, který se tu podle domluvy měl setkat s přítelkyní. Zjistí však, že zmizela...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Mac Taylor přiletí z New Yorku do Las Vegas, aby překvapil svou přítelkyni Christinu a současně se setkal i se starým přítelem Russellem. K jejich nemilému překvapení však Christinin hotelový pokoj najdou zdemolovaný, stopy krve a jiné důkazy nasvědčují, že se stalo něco hrozného, ale po Christině nenajdu žádné znamení. Společně sledují důkazy a hledají Christinu, ale vyšetřování skončí na mrtvém bodě.

Nakonec zjistí, že James Boyd , manažer její restaurace v New Yorku, připravil falešnou služební cestu do Las Vegas s cílem získat diamanty na splacení dluhu z hazardu. Boyd opustil Christine v New Yorku se svým bratrem, ale muž, který chtěl diamanty, oba unesl a plánuje je zabít. Russell nemá na výběr a souhlasí, že půjde s Macem do New Yorku, aby mu pomohl najít Christine (pokračování v epizodě "Seth and Apep" - 9 série, 15 díl - v Kriminálce New York).

CSI mezitím vyšetřuje vraždu Jacka Davariho, místního sběratele značkového vína, jehož mrtvé tělo narvali do sudu. Zpočátku se zdá, že ho zavraždil dědic známé francouzské vinice kvůli nevýhodné obchodní dohodě, ale následně se vyšetřovatelům podaří odhalit skutečný motiv - šlo o obchod s pančovaným vínem, který Davari vymyslel se svou sestrou a nejlepším přítelem.

Hudba v epizoděvložit další píseň

High Roller (The Crystal Method)

Úvodní scéna, kde pár vstupuje do sídla.
Hlavní postavy
Nick Stokes
Sara Sidlová
Greg Sanders
Dr. Al Robbins
Julie Finlayová
D.B. Russell
Morgan Brodyová
David Hodges
kapitán Jim Brass
David Phillips
Vedlejší postavy
James Boyd
Mac Taylor
vyhazovač
pan Davari
Samantha Wilsonová
Jonah Drake
Henry Andrews
policista Mitchell
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevIn vino veritas
Původní názevIn Vino Veritas
Rok natočení2013
Premiéra6. února 2013
Česká premiéra26. února 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody