plakát seriálu

Kriminálka Las Vegas

(CSI: Crime Scene Investigation)

Epizoda 9×04 – Jsme jedné krve (Let It Bleed)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tým vyšetřuje smrt mladé ženy, nalezené v kontejneru spolu s tělem lupiče, který spáchal ozbrojenou loupež. O dívce zjistí, že byla dcerou známého narkobarona, kterého hledá FBI, CIA a DEA. Ze záznamu bezpečnostní kamery zjistí, že ji večer vyhodili ven ze známého nočního klubu...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Nick a Riley pronásledují muže oblečeného v policejní uniformě, který vykradl prodejnu s alkoholem. Muž po nich střílí a vběhne do budovy, kde probíhá rekonstrukce. Muž skočí skrz okno a spadne do kontejneru na stavební odpad. Přistane na jiném, ženském těle.

Otisk razítka indikuje, že jen nedávno musela být v místním nočním klubu Dark Water. Návštěva klubu prozradí, že dívka byla klubová VIP. Majitel klubu Craig Hess však tvrdí, že jí nezná. Greg a Riley prohlíží záznam bezpečnostní kamery před klubem. Greg odhalí, že oběť vyhazoval ven z klubu sám Craig Hess. Proč, když byla VIP členkou?

Informace z databáze národní bezpečnosti konečně odhalí identitu mladé ženy - jde o Angelicu Carlosovou, 17letou studentku z Kolumbie. Jej otec Juan Ramon Carlos je známý narkobaron, který má v Las Vegas příbuzné. Grissom navštíví jeho sestru Emelinu, která mu vysvětlí, že se o Angelicu starala po dobu jejího pobytu v USA. Cítí se vinná z Angeliciny smrti, protože ji nedokázala uhlídat.

Catherine a Riley se vrátí do Dark Water, aby znovu vyslechly Craiga. Ten následně přizná, že Angelicu viděl v klubu, ale popírá, že by znal Ramona. Catherine je přesvědčená, že lže a s Ramonem obchoduje. Craig má policejní záznam o pohlavním zneužití, a tak se jeví jako první podezřelý z Angeliciny vraždy.

Dr. Robbins informuje tým na nezvyklé Angeliciny krevní výsledky. Její červené krvinky se úplně rozpadaly, což značí, že už nastala hemolýza - jev, který se však stává jen tehdy, když je tělo v pokročilém stádiu rozpadu. V jejích nosních dírkách zase našel stopy atropinu, kterým se obvykle "řeže" kokain. Výsledky řádně zmatou vyšetřovatele, ale následují další šokující informace - její DNA obsahuje stopy krve dvou mužů, ale Craig mezi nimi není. Grissom vyhlásí, že jediným způsobem, jak mohla vzniknout směs krevních typů je transfúze.

Když teď namísto jednoho podezřelého hledají dva, Catherine doufá, že jí Craig pomůže vyjasnit případ. Craig následně přizná, že Angelicu viděl s jedním z nohsledů Ramona Carlose, s Goyem. Když Catherine spolu s Riley přijdou do Goyova skladu, je jasné, že obchoduje s drogami. Goyu a jeho zaměstnance zatknou. CSI udělá důkladné analýzy se znepokojujícími výsledky. Když Catherine narazí na stopy krve a atropinu na konferenčním stolíku, Riley objeví sadu plastických hadiček a jehel, což naznačuje, že tu právě proběhla jakási "frankensteinovská" operace. Je Goya skutečně zodpovědný za Angelicinu smrt? A pokud je to tak, proč uskutečnil tak příšerný zákrok?

Hlavní postavy
Nick Stokes
Greg Sanders
Dr. Al Robbins
David Hodges
Riley Adamsová
Gil Grissom
Catherine Willowsová
kapitán Jim Brass
David Phillips
Vedlejší postavy
detektiv Vartann
Mandy Websterová
policista Mitchell
Wendy Simmsová
Lindsey Willowsová
Craig Hess
Emilina Carlosová
Zombie Butcher
policista Brady
Convenience Store Clerk
mořská panna
sám sebe
Donut Dolly
Sylvie Thorntonová
Barry Wunderlick
Angelica Carlosová
Go-Go tanečnice
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevJsme jedné krve
Původní názevLet It Bleed
Rok natočení2008
Premiéra30. října 2008
Česká premiéra28. ledna 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody