plakát seriálu

Kriminálka Las Vegas

(CSI: Crime Scene Investigation)

Epizoda 9×14 – Justiční omyl (Miscarriage of Justice)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Když Dr. Langston svědčí na projednávání proti respektovanému kongresmanovi, nový důkaz donutí tým CSI, aby znovu otevřeli vyšetřování...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Dr. Raymond Langston svědčí proti Edwardovi Griffinovi, kongresmanovi obviněnému z vraždy milenky Amber Jonesové. Projednávání najednou přeruší výstřel a tým CSI objeví tělo šéfa Griffinova štábu Dominicka Humphreyse před soudní síní. Blízko těla leží Beretta 92, zbraň použitá i při vraždě Amber, kterou vyšetřovatelé doteď nenašli. CSI začíná vyšetřování. Při zkoumání místa činu najdou v Dominickově kapse zakrvácený list na rozloučenou. Soudkyně Himmelová dá Catherine povolení, aby do následujícího dne laboratoř prozkoumala nový důkaz.

Na balistice Hodges objeví uvnitř zbraně zachycená kašmírová vlákna. Greg zjistí, že zbraň byla registrovaná na Griffina a Nick potvrdí shodu zbraně s projektilem z těla Amber. Podle Catherine je třeba ověřit, zda kašmírová vlákna nepochází z kongresmanových šatů. Pokud ano, je to jasný důkaz, že ji zavraždil.

Riley se podaří obnovit písmo na zakrváceném listu na rozloučenou a objeví na něm přiznání k Amberině vraždě. Vyšetřovatelé nejsou schopni jednoznačně rozhodnout, zda Dominick skutečně zabil Amber, anebo jen chránil svého šéfa, a tak Catherine pošle Riley a Grega do Griffinova a Dominickova domu, aby prozkoumali jejich, zda z nich nepocházejí nalezená vlákna. Greg narazí na zuřivý odpor Griffinovy manželky, která mu nechce dovolit prohlídku.

CSI pokračuje v posuzování případu a odhalí, že Griffin měl rezervovány dva apartmány ve své budově - jeden pro manželku a druhý na romantické dobrodružství. Amber ho navštívila noc před vraždou. Griffin tvrdí, že ji zbil, když jí přichytil, jak mu krade peněženku. Dominick ji potom odvezl na ošetření do nemocnice a Griffin se na druhý den vrátil, aby ji poprosil o odpuštění. Tvrdí, že ji našel už mrtvou, a tak zavolal Dominicka, aby mu pomohl vyčistit místo činu.

Po dobu přerušeného projednávání Ray navštíví Amberinu dceru Matty. Při rozhovoru si všimne na její ruce nezvyklé vyrážky. Vzápětí si všimne, že má horečku, a tak ji odveze do nemocnice. Její lékař zjistí, že v posledních osmi týdnech se dostal do jejího těla. Ray má okamžitě podezření, že primárním cílem otravy byla Amber, a tak nařídí exhumaci. Henry Andrews dokáže přítomnost kyseliny bórové v jejich játrech. Nick, Greg a Riley proto prohledají Amberin dům, aby našli původ jedu. Následně zjistí, že někdo manipuloval s míchačem nápojů. Také najdou dva recepty. Při zkoumání receptů zjistí, že je vyzvedl Dominick, a také tehdy koupil i jed na potkany. CSI už v této chvíli ví, kdo Amber otrávil, ale kdo ji zastřelil?

Když Griffina uznají na soudě vinným, zdá se, že případ je uzavřený. Amberino exhumované tělo však prozradí další důkaz - na jejím rameni je jasná modřina od ženských bot. Napadla Amber noc před vraždou Griffinova žárlivá manželka? A nemá náhodou ráda kašmír?

Hlavní postavy
Nick Stokes
Greg Sanders
Dr. Al Robbins
Riley Adamsová
David Hodges
kapitán Jim Brass
David Phillips
Dr. Raymond Langston
Catherine Willowsová
Vedlejší postavy
Henry Andrews
policista Mitchell
Wendy Simmsová
Dr. Stewart
Matty Moorová
soudkyně Himmelová
Amber Jonesová
Tommy Ruby
reportérka
reportérka
státní žalobce Whitten
policista
Dominic Humphreys
policistka
paní Griffinová
kongresman Griffin
Melissa Humphreysová
Hardtová
reportér
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevJustiční omyl
Původní názevMiscarriage of Justice
Rok natočení2009
Premiéra19. února 2009
Česká premiéra8. dubna 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody