plakát seriálu

Kriminálka Las Vegas

(CSI: Crime Scene Investigation)

Epizoda 9×21 – Kladivo na kriminalisty (If I Had a Hammer...)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Šéfka laboratoře CSI Willowsová se musí zabývat jedním z prvních případů, které řešili, protože odsouzený muž tvrdí, že verdikt poroty ovlivnily chybné forenzní důkazy...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Jeremy Kent, který už 18 let sedí za loupežnou vraždu 91leté oběti, zjistí, že má důvod, aby se jeho případ znovu otevřel. Catherine s týmem zkoumá původní důkazy pomocí technik, které v roce 1991 neměli k dispozici. Nicka překvapuje, že byla tehdy schopná Kenta usvědčit, neboť jediným důkazem byl otisk na kameni, kterým pachatel rozbil okno oběti, a svědectví Kentova bývalého spoluvězně.

Ray a Dr. Robbins studují původní autopsii Thomase Harrotta a zjistí, že byla udělaná nesprávně. Greg a Archie se zase pokoušejí identifikovat zvuk auta zaznamenaný na pásce s Harrottovým voláním na linku 911. Riley dostane na práci prozkoumat zakrvavený koberec nalezený na místě činu a díky ALS světlu objeví obrysy kladiva. Nikdy se sice vražedná zbraň nenašla, ale už tehdy Catherine předpokládala, že šlo o kladivo.

Catherine reaguje na Kentovo předvolání na předsoudní setkání. Kent využívá aspekty z jejího tehdejšího osobního života, jako například skutečnost, že v době vyšetřování byla těhotná a zpochybňuje původní důkazy. Trvá na tom, že je nevinný a podá návrh, aby byl kámen vyloučený z důkazních materiálů. Když však Catherine znovu kámen zkoumá pomocí nové metody, jednoznačný závěr zní - otisk patří Kentovi. Ray zase zkoumá otisk boty z místa činu a zjistí, že je hlubší na prstech než na patě, což znamená, že osoba, co ho zanechala, musela vyskakovat směrem vzhůru.

Spolu s Catherine se vrátí na místo činu a Catherine si připomene, jaké rady jí dával Grissom. Ray proto vyleze na střechu a ohromí je, když v korunách stromu objeví kladivo. Spolu s Nickem analyzují otisky z kladiva, ale Kentovi nepatří. Po zvážení všech důkazů kriminalisté nedokážou určit, zda je Kent vinný anebo nevinný, i když se zdá, že mohl mít komplice. Catherine se se svými pochybnostmi svěří kapitánovi Brassovi . Ten jí varuje, aby nepochybovala o sobě samotné.

V případu nakonec udělá průlom Archie, když identifikuje zvuk motoru, který patří autu Dodge, a ne Pontiacu, který měl tehdy Kent. Greg zkoumá Kentovy ročenky ze střední školy a na jedné fotografii je zachycen Kent se svojí přítelkyní Sabrinou Litteeovou, jak se opírají o Dodge, který byl registrovaný na jejího otce. Byla Sabrina spolupachatelkou? A proč jí Kent tolik let chránil?

Hlavní postavy
Nick Stokes
Greg Sanders
Dr. Al Robbins
David Hodges
Riley Adamsová
Catherine Willowsová
kapitán Jim Brass
David Phillips
Dr. Raymond Langston
Vedlejší postavy
Archie Johnson
Conrad Ecklie
Wendy Simmsová
Tyler Owen
Sabrina Litteeová
Vanderpool
Sabrina Owenová
Jeremy Kent
Clint Owen
Thomas Harrott
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKladivo na kriminalisty
Původní názevIf I Had a Hammer...
Rok natočení2009
Premiéra23. dubna 2009
Česká premiéra27. května 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody