plakát seriálu

Kriminálka Las Vegas

(CSI: Crime Scene Investigation)

Epizoda 11×03 – Krvavý měsíc (Blood Moon)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

CSI vyšetřuje brutální vraždu vyznavače lykantropie.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Když v parku Mount Charleston najdou mužské tělo s odseknutou hlavou, tým CSI si myslí, že jde o rituální vraždu. Tělo je přivázané k plotu z ostnatého drátu, hlava nabodnutá na tyči. Stopy vosku na těle oběti vedou do hotelu Mediterranean, kde byl Michael Wilson - jako identifikovaná oběť - ubytovaný. V jeho pokoji najdou stopy po souboji, žluté oční čočky a svatební slib, podle kterého Michael přišel do Las Vegas, aby se právě dnes oženil. V hotelové kapli kriminalisté najdou dav lidí oděných jako upíři, kteří čekají na svatební obřad. Julie Crenshawová se představí jako Michaelova snoubenka. Po zprávě, že její snoubenec je mrtvý, se Julie zhroutí.

Julie i předsedající prezident upírů Thomas Stewart mají na rukou stejné škrábance jako oběť Michael Wilson.

Kriminalisté dr. Langston a Nick Stokes přicházejí na výroční konferenci upírů a vlkodlaků Blood Fest, která se koná v hotelu Mediterrranean. Všimnou si prodavače zbraní, protože v jeho nabídce se nachází stejný typ sekery, jakou Michaelovi setnuli hlavu.

V laboratoři CSI David Hodges identifikuje v ústech oběti vlčí chlupy. Greg najde vlka Timbera a jeho majitele Kurta Francise, který je též přítomný na konferenci v hotelu. Kurt vysvětlí, že je skutečný praktikující vlkodlak. Ve Francisově autě najdou Wilsonovu krev a ve zvratcích trávící enzymi, které se produkují při porfýrii, takzvané upírské anebo Drakulově chorobě. Chorobu metabolizmu spouští absence důležitého enzymu, přičemž se netvoří červené krvinky a v tkaních se hromadí porfyriny. Pacient s nedostatkem železa je bledý, nesnáší sluneční světlo, má žluté oční bělmo, ustupující dásně mu obnažují zuby a má chuť na čerstvou krev.

Vyjde najevo, že Wilson byl vlkodlak a patřil do Francisovy smečky. Když potkal upírku Julii a zamiloval se do ní, stal se upírem, aby mohli spolu žít. Když to zjistili vlkodlak Kurt Francis a vůdce upírů Thomas Stewart, rozhodli se zrádce Wilsona zabít. Ale jakou úlohu ve Wilsonově vraždě sehrála Julie, když jí Stewart zmanipuloval a přesvědčil, že její snoubenec může přeci kdykoliv zradit i ji, a to tak lehce, jak bez výčitek zradil i svůj vlastní rod?

Hlavní postavy
Nick Stokes
Sara Sidlová
Greg Sanders
Dr. Al Robbins
David Hodges
kapitán Jim Brass
David Phillips
Dr. Raymond Langston
Catherine Willowsová
Vedlejší postavy
detektiv Vartann
Thomas Stewart
Julie Crenshawová
Kurt Francis
Michael Wilson
dealer zbraní
číšnice
vlkodlak
vlkodlak
upír Elvis
zaměstnanec
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKrvavý měsíc
Původní názevBlood Moon
Rok natočení2010
Premiéra7. října 2010
Česká premiéra7. února 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody