Kriminálka Las Vegas

Kriminálka Las Vegas (CSI: Crime Scene Investigation) — 16. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Maska

Ve 200. epizodě najde tým CSI jednu z bývalých Langstonových absolventek zavražděnou. Ray odhalí, že vyšetřovala v prostředí mexického wrestlingu, aby vyřešila sérii vražd...

Ray Langston a tým musí vyšetřit vraždu jedné z bývalých Rayových absolventek z univerzity předtím, než odešel do CSI. Jak vyšetřovatelé zjistí, Silvie Mallicková psala dizertační práci, ve které se zabývala jedenáct let starým případem třech zavražděných žen, které spáchal od té doby nečinný sériový vrah. Zdá se, že se k odhalení totožnosti vraha dostala velmi blízko, a tak pachatel vyšel ze svého úkrytu, aby ji odstranil dříve, než zveřejní jeho jméno...

Tým CSI povolají k vraždě mladé ženy. Ray Langston zůstane v šoku, když zjistí identitu oběti - jde o Silvii Mallickovou, jednu z jeho studentek. V její ruce najde kousek bílé kůže. Dr. Robbins při pitvě odhalí příčinu smrti - trojnásobnou zlomeninu páteře, což jí okamžitě zabilo.

Ray navštíví jejího přítele Dana Forestera, který mu potvrdí, že v noc vraždy Silvie pracovala na své dizertační práci. Ray si vzpomene, že se ho vyptávala na jeden případ nevyřešených sériových vražd žen, zveřejněný v jeho knize. Catherine si vzpomene, že šlo o případ takzvaného Jihozápadního škrtiče, který před jedenácti lety zabil tři hispánské ženy, ale nikdy ho nechytili.

Všechny oběti zemřely na zlomeniny vazu a před smrtí jim podali durman, bylinu používanou ve voodoo ceremoniích k vyvolávání mrtvých. Ray předpokládá, že Silvie se zabývala těmito vraždami a chtěla odhalit pachatele. Pravděpodobně se dostala až příliš blízko k odhalení jeho identity, a tak ji zabil.

Další spojení mezi starými vraždami a smrtí Silvie vyjde najevo po toxikologických testech - aj Silvia mala v krevním oběhu durman. Nick a Brass navštíví známého dealera durmanu a narazí na bizarní voodoo obřad. Kněz, který ho vede, však tvrdí, že o Silvii nic neví.

Greg zjistí, že Silvie byla v noci své smrti na rohu Harlemské a Pinkerovy ulice, ale nedokáže si vysvětlit, co dělala na tak nebezpečném místě. Ray, Nick a Brass navštíví dotyčné místo a najdou tam mexický wrestlingový klub, kde zápasí maskovaní bojovníci, takzvaní luchadores. Brass s Riley vyslýchají zápasníky, ze kterých mnozí mají bohatý trestní rejstřík. Esteban Fillipe prozradí, že se Silvií mluvil, když za ním přišla.

Ray udělá ve vyšetřování další pokrok, když prozkoumá kůži nalezenou v Silviině ruce. Kůže pochází ze zápasnické masky. V databázi masek luchadores najde masku, která patří zápasníkovi s přezdívkou Fantasma. Podaří se však vyšetřovatelům přesvědčit ho, aby jim dal vzorek DNA? A neví slizký Fillipe o Silvii víc, než přiznává?
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon