plakát seriálu

Kriminálka Las Vegas

(CSI: Crime Scene Investigation)

Epizoda 9×20 – Návštěvníci (A Space Oddity)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tým CSI řeší vraždu, která se stala na setkání fanoušků sci-fi seriálu Astro Quest. Oblíbený kultovní seriál začal znovu natáčet režisér Jonathan Danson, fanoušek seriálu, ale zarytí fanoušci ho za to nenávidí, čímž se řady podezřelých z jeho vraždy neúměrně rozšiřují. Hodges a Wendy na sebe narazí na shromáždění a v tom okamžiku si uvědomí, že jsou stvořeni jeden pro druhého...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Hodgese šokuje, když na výročním shromáždění fanoušků sci-fi seriálu Astro Quest potká kolegyni z laboratoře Wendy. Dřiv než si oba mohou popovídat o své lásce k seriálu, nastane pozdvižení - na maketě můstku vesmírné lodi najdou mrtvolu. Vyšetřovatelé po příchodu na místo činu vyslechnou produkční partnerku oběti, Melindu Carverovou. Potvrdí, že jde o Jonathana Dansona, herce a režiséra, který strávil pět let práce na pilotní epizodě nové verze Astro Quest.

Dr. Robbins při pitvě potvrdí příčinu smrti - Dansona zabil úder do hlavy. Archie zjistí, že debutová projekce jeho díla Astro Quest Redux pohoršila a rozzuřila zaryté fanoušky seriálu. Greg vyslechne Penelope Russellovou, profesorku, která studovala Dansonovu novou show pro účely mediální sémiotiky. Upozorní Grega, aby nepodceňovali fanoušky Astro Quest.

Mezitím Ray najde v Dansonově žaludku směs alkoholu a červů, což byl nápoj, který se obyčejně podával v jednom z barů na shromáždění. Barman řekne Nickovi, že Danson se u baru dostal do prudké hádky se dvěma fanoušky, Steubenem Lorenzem a Lionelem Roseem, což potvrdí i jejich kamarádka Risa Varnessová. Riley najde v Dansonově laptopu DVD, na kterém je animovaná verze Dansonova filmu, která překroutila jeho show. Otisky prstů Lorenza a Rose jsou na celém DVD, ale tvrdí, že šlo jen o vtip.

Po návratu na místo činu najde Riley na Dansonově režisérské stoličce stopy ejakulátu. Zvažuje možnost, že Danson si vynutil sex na Rise. Brass vyhledá Risu a poučí ji, že pokud zabila Dansona po té, co ji znásilnil, šlo by o sebeobranu, a ne vraždu. Risa však tvrdí, že sex byl z její strany dobrovolný.

Riley najde i fotografie Dansonových souloží s různými ženami, včetně Melindy. Brass uvažuje nad tím, že pokud se Melinda dozvěděla o jiných ženách, mohla mít motiv na vraždu. Melinda však vypoví, že s Dansonem měli velmi otevřený vztah. S množstvím podezřelých vyšetřování stagnuje. Hodges najednou přijde s pokrokem v případu, když si vzpomene, že kormidlo na vesmírné lodi mělo stahovatelný průhled. A skutečně, při zkoumání makety lodě, najdou vyšetřovatelé krvavý otisk prstu.

Patří některému z rozhněvaných fanoušků? Anebo patří některé ze zástupu milenek? Anebo měla sama profesorka Russellová vlastní důvody na Dansonově smrti?

Mezitím Hodges sní o lásce s Wendy...

Hlavní postavy
Nick Stokes
Greg Sanders
Dr. Al Robbins
David Hodges
Riley Adamsová
Catherine Willowsová
kapitán Jim Brass
David Phillips
Dr. Raymond Langston
Vedlejší postavy
Archie Johnson
Mandy Websterová
Henry Andrews
Wendy Simmsová
Yeoman Sally Malloyová
paní Roseová
Lionel Rose
herec Artemis Bishop
vymahač pohledávek
návštěvník výročního shromáždění
Melinda Carverová
paní namalovaná na modro
Jonathan Danson
návštěvnice výročního shromáždění
podporučík Garth
Dr. Penelope Russellová
Risa Varnessová
Steuben Lorenz
Gorth - 1960
dívka při focení
návštěvnice výročního shromáždění
herecký host výročního shromáždění
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNávštěvníci
Původní názevA Space Oddity
Rok natočení2009
Premiéra16. dubna 2009
Česká premiéra20. května 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody