plakát seriálu

Kriminálka Las Vegas

(CSI: Crime Scene Investigation)

Epizoda 14×14 – O mrtvých (De Los Muertos)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dr. Robbins musí odjet do Mexika, aby provedl pitvu dcery svého dobrého přítele. Mezitím, CSI v Las Vegas, vyšetřuje vraždu muže a ženy zastřelené a pohřbené v betonu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Doktor Robbins vycestuje do Mexika, kde se v pohraničí našlo tělo dcery jeho dobrého přítele, lasvegaského obchodníka Gabriela Ortize, aby udělal soudní pitvu a spolu s kriminalistou Nickem Stokesem objasnili příčiny její záhadné smrti. Byla teenagerka Ana předávkovaná drogami anebo otrávená neznámým jedem? A proč se její tělo najednou ocitlo tak daleko od Las Vegas?

Doktor Robbins a kriminalista Nick Stoakes cestují do pohraničního města Arquero v Mexiku, kde našli Anino tělo. Dr. Blanco, koroner v márnici města Arquero, si myslí, že Ana Ortizová se předávkovala kokainem, ale stopy z kukuřičného zrna na jejím těle je zavedou na kukuřičnou farmu, kde se nedávno odehrál souboj dvou drogových kartelů. Jenže Anino tělo se sem dostalo dávno po přestřelce členů podsvětí. Pitva ukáže, že Ana zemřela v důsledku otravy.

Mezitím zbytek týmu v Las Vegas vyšetřuje dvojnásobnou vraždu mladé ženy a muže, nalezených ve společném betonovém hrobě. Claire nejdříve otrávili, potom na útěku zastřelili spolu s jejím švagrem a obě těla pochovali v garáži domu do kopy betonu. Až tehdy si kriminalisté v Mexiku i Las Vegas uvědomí, že oba týmy vlastně vyšetřují stejný případ - případ sériového vraha, který má na kontě už tři oběti v různých státech, přičemž vražednou zbraní je otrava těžkým kovem - tháliem. Ale nebude těch obětí o něco více?

Šokující nález obrazů na závěr však naznačí, že obětí šíleného vraha - uměle, malíře, portrétisty a učitele teorie umění na střední škole Keita Garnera bude o mnoho více. Nejen Ana Ortizová a Claire byly jeho žačkami.

Hlavní postavy
Nick Stokes
Sara Sidlová
Greg Sanders
Dr. Al Robbins
David Hodges
Julie Finlayová
D.B. Russell
Morgan Brodyová
kapitán Jim Brass
David Phillips
Vedlejší postavy
žena středního věku
Claire Marshová
místní policista
Brett Marsh
Gabriel Ortiz
Dr. Rafael Blanco
mexičanka
policista Jimenez
Keith Garner
Mateo Garcia
Ana Ortizová
Henry Andrews
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevO mrtvých
Původní názevDe Los Muertos
Rok natočení2014
Premiéra5. února 2014
Česká premiéra19. ledna 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody