Kriminálka Las Vegas

Kriminálka Las Vegas (CSI: Crime Scene Investigation) — 16. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Okénko po okénku

V domě samotářského milionáře je nalezeno mrtvé tělo. Tým CSI zjistí, že vražda má něco společného se 14 let starým nevyřešeným případem.

V domě miliardáře Jacka Wittena je nalezena mrtvola ženy. Pro Sáru je Witten známý. Před 14 lety totiž vyšetřovala v jeho domě spolu Catherine podobnou vraždu Darcy Blainové, ale nepodařilo se jim Wittena usvědčit a ušel tehdy trestu. Navíc Greg v domě objeví tajnou trezorovou místnost, ve které je svázaná Emily. Emily vypoví, že jí a její kamarádku Gwen přivedl Witten do domu. Obě opil, poté Emily zavřel do trezoru a Gwen zavraždil. Případ se zdá jasný, ale...

Witten při výslechu tvrdí, že je nevinný, stejně jako před 14 lety. Greg si znovu projde sejf a najde důkaz, který očišťuje Wittena. Naopak jako vraha určí Emily. Emily má bohatý trestný rejstřík za krádeže. Pravda je taková, že Emily a Gwen se do Wittenova domu vloupaly, aby ze sejfu něco ukradly. Při krádeži se Emily náhodou dozvěděla, že Gwen spí s Wittenem. Rozčílilo jí to tak, že Gwen udeřila baterkou do hlavy. Vrátila se do sejfu a dál sama hledala to, pro co obě přišly. Jenže zaslechla, že se Witten vrátil a našel v domě mrtvolu Gwen. Využila příležitosti, zavřela se v sejfu, svázala se a čekala až jí někdo objeví a vymyslela si historku shora.

Emily už nestačí nic přiznat, protože v nemocnici zemřela. Příčinou smrti bylo selhání dýchací soustavy v důsledku pozření stříbra. Dr. Robbins objeví v obsahu žaludku ruličku filmu. Hodges je kouzelník a podaří se mu zčásti zprovoznit obsah filmu. Na filmu je natočena Darcy Blainová. V pozadí jsou stavby, ze kterých Greg pozná, že film je natočen dlouho před její vraždou. Sára si je jistá, že i když vraždu Gwen Wittenovi nepřišijí, tak vraždu Darcy určitě. Witten totiž tvrdil, že Darcy znal krátce.

Kapitán Jim Brass s Russellem jdou zatknout Wittena. Ukáží mu dokonce nahraný film. Stále však tvrdí, že Darcy nezabil. Witten oběma vypoví jak to před 14 lety bylo. S Darcy po jedné akci přišli k němu domů. Popíjeli a když se Witten ráno probudil, ležela Darcy vedle něj na posteli mrtvá. Nic si nepamatoval. Zavolal Bobu Geerovi a požádal ho, aby se o její tělo postaral. Nemohl jí zabít, protože to byla jediná žena v jeho životě, kterou opravdu miloval. Je si proto 100% jist, že jí nemohl zabít.

Když přijde policie do bytu Boba Geera, najde ho také mrtvého. Opět jsou na začátku. Sára je zoufalá, že Wittena asi opět budou muset propustit pro nedostatek důkazů. Grega napadne, že nechá film s Darcy ještě jednou pořádně vyčistit, aby zjistili, jestli jim něco neuniklo. Po vyčištění filmu dojde k zásadnímu zvratu. Na filmu je vzdálená budova mrakodrapu na kterém je uveden rok 2001, tedy film byl natočen až po roce údajné Darcyiny smrti. Autorem filmu byl Bob Geer, který se s Darcy domluvil, že zosnují její smrt a pak budou požadovat po Wittenovi peníze za to, že Bob uklidil její mrtvolu. Witten zaplatil tenkrát Geerovi 750.000 dolarů. Jenže peníze mu došli a chtěl opět Wittena vydírat. Kdo ho však zabil, když to nebyl Witten?

Nakonec se Saře podaří najít Darcy. Ta vypoví, že Geera zabila ona, protože nechtěla, aby se film objevil na veřejnosti a tím odhalil jejich podvod. Darcy dále vypoví, že se musela ztratit ze světa, aby unikla svému otci, který ji dlouhou dobu znásilňoval. Witten tedy celých 14 let žil s pocitem, že zavinil smrt milované osoby a přitom byl celou dobu nevinný.

V průběhu celého dílu mají Sára, Greg a Conrad Ecklie flashbacky na dobu, kdy vyšetřovali smrt Darcy Blainové. Ve flashbacích se objevuje Catherin Willowsová.

Zajímavosti

Jedná se o 300. epizodu seriálu.

Do epizody se tvůrci rozhodli schovat celkem 14 narážek na číslo 300, neboť se jedná o 300. epizodu a již 14. sérii. Diváci si mohou své nálezy zkontrolovat na stránkách cbs.com.

Narážky na další seriály

Šmoulové

Doktor Robbins varuje Saru, aby si ušetřila šmoulí vtipy.

Živí mrtví

Sara při výslechu Darcy parafrázuje tento seriál.

HUDBA V EPIZODĚ

Science/Visions (Chvrches)

Greg prohledává Wittenův depozitář kvůli vražedné zbrani.

Black Out Days (Phantogram)

Hodges analyzuje film.

Bargain (The Who)

Závěrečné scény s rekapitulací jednotlivých dílů.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Okénko po okénku
 • Frame by Frame
 • 14. série, 5. epizoda (celkově 300. díl)
 • 23. října 2013
 • 27. října 2014
 • 2013
 • 45 minut
 • 10 450 000 diváků (2,10 rating ve skupině 18-49)
 • www.imdb.com/title/tt3213418/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
lukascoolarik
HonZajs000
Sajgon