plakát seriálu

Kriminálka Las Vegas

(CSI: Crime Scene Investigation)

Epizoda 9×23 – Sedmé nebe (Hog Heaven)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Při vyšetřování k smrti ubodaného motorkáře v baru vyjde najevo, že byl ve skutečnosti tajným agentem, jehož krytí někdo prozradil...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

CSI přivolají do baru, kde se setkávali členové místního motorkářského gangu Vegas Blasters (Vegasští střelci). Někdo z motorkářů k smrti ubodal jiného motorkáře, Joeyho Niagaru. Brass zabaví všem zbraně, ale shodně vypovídají, že nemají ani páru o tom, co se stalo.

Dr. Robbins potvrdí příčinu úmrtí - vykrvácení v důsledku 24 bodných ran různými noži. Upozorní na pokažené zuby oběti, což naznačuje, že užíval metamfetamin, jakož i na vytetované jméno Tonya na rameni. Catherine vezme Niagarovy otisky a v databázi zjistí, že byl zapletený v případu vraždy prostitutky, kterou znásilnili až po smrti. Ecklie informuje Brasse, že Joey Niagara byl ve skutečnosti Jack Nettles, tajný agent, který prověřoval gang Blasters.

Oba navštíví vdovu Ritu, aby jí oznámili, že manžel přišel o život. Brasse ohromí, když jí uvidí. Když jí Ecklie kondoluje, dostane hysterický záchvat a mává jim před očima fotografií, na které je Jack ještě předtím, než se zapletl s Blasters. Brass nechce prozradit Eckliemu, odkud Ritu zná.

Vyšetřovatelé vyslechnou Nettlesovu přítelkyni Tonyu Charlesovou. I ona pracuje v utajení, jak vyjde najevo, aby odhalila šéfa gangu Scratche, který bojuje s konkurenčním gangem o moc v obchodě s drogami. Zatím však nebyla schopna odhalit jeho identitu. Tonya potvrdí, že volala linku 911, když v baru došlo k incidentu. Mezitím dorazí na policii Rita, aby si popovídala s Brassem, kterému vyčítá, že jí předtím neřekl, že je policajt. Když jeden z policistů oznámí Brassovi, že Tonyu propustili, Rita uvidí ženu, která jí ukradla manžela.

Když není ani jedna ze zabavených motorkářských zbraní identifikovaná jako vražedná zbraň, Ray teoretizuje, že někteří motorkáři museli utéci ještě před příchodem policie. Sedne na svůj motocykl, aby se pokusil najít místo, kde členové gangu mohli zbraně zahodit. A skutečně se to oplatí - najde hromadu zakrvavených nožů, které se shodují s ranami na Nettlesově těle. Podle otisků zjistí, že zabíjelo pět motorkářů. Otázka zní - kdo jim to nařídil? Archie podle záznamů telefonických hovorů v baru zjistí, že někdo vyzval k vraždě z telefonního automatu blízko policejní stanice několik minut před vraždou...

Hudba v epizoděvložit další píseň

Into The Void (Black Sabbath)

Skladba, která hraje v baru na začátku epizody.
Hlavní postavy
Nick Stokes
Greg Sanders
Dr. Al Robbins
David Hodges
Riley Adamsová
Catherine Willowsová
kapitán Jim Brass
David Phillips
Dr. Raymond Langston
Vedlejší postavy
Archie Johnson
důstojník Metcalf
Conrad Ecklie
detektiv Sam Vega
Mandy Websterová
policista Mitchell
Wendy Simmsová
Teddy Floyd
Lot Attendant
Lead Righteous Dog
Joey Niagra / Jack Nettles
soudce Smrt
Tonya Charlesová
policista Lawrence
Rita Nettlesová
motorkář
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSedmé nebe
Původní názevHog Heaven
Rok natočení2009
Premiéra7. května 2009
Česká premiéra10. června 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody