plakát seriálu

Kriminálka Las Vegas

(CSI: Crime Scene Investigation)

Epizoda 11×04 – Skřípal (Sqweegel)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Známý Lasvegaský filantrop je brutálně zavražděn ve své posteli. Tým CSI brzy zjistí, že pronásleduje vraha, který zná tajemství některých velmi prominentních občanů města.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Sqweegel je sériový vrah, který zná pečlivě ukrývané tajemství a hříchy místních prominentů a trestá je za to, že unikli před spravedlností. Sqweegel je neidentifikovatelný a nepolapitelný, protože se pohybuje jako akrobat - gumový muž v přilnavém a dokonale hladkém černém latexovém fetišistickém obleku, čímž nezanechá na místě činu žádné stopy, otisky, ba dokonce ani jedinou molekulu svého biologického materiálu. Bez forenzních důkazů kriminalisté narazí na mantinely svých možností a mohou jen tápat v dohadech.

Dnes se Sqweegel opět vydal na lov. Jeho první obětí je bohatá Margot Wiltonová, známá filantropka a štědrá dárkyně města Las Vegas, kterou přepadl a zbil doma v její ložnici.
Margot po ošetření v nemocnici popíše maskovaného pachatele jako Afroameričana se slizkými prsty. Na fotografiích v jejím domě policie identifikuje malého chlapce na vozíčku, je to Robbie, Wiltonové syn z prvního manželství, který už dávno zemřel. Detektivové zjistí, že její dům někdo delší dobu sledoval malou kamerou ukrytou na v její ložnici. Pachatel musí být mladý, hubený, nízký a mimořádně pohyblivý, schopný dělat extrémní pohyby a zaujmout extrémní fyzické polohy, jakých jsou schopni jen „gumoví“ akrobaté a artisti.

Catherine s Nickem navštíví sex shop, ve kterém nedávno vyrobili latexový celotělový fetišistický oblek na míru. Majitel obchodu jim ukáže fotky zákazníka celého oděného v latexu, přičemž viditelné jsou jen jeho oči - jedno oko má modré, druhé hnědé. Zanechal jméno Ian Moone, což je však anagram pro "I am no one - Jsem nikdo".

Už zanedlouho Sqweegel udeří znova. Latexový muž přepadl a zavraždil Carrie Jonesovou v autě, právě když s ním jela myčkou aut. S obětí byla ve voze její mladá dcerka Alise, která detektivovi Brassovi potvrdí, že pachatelem byl latexový muž Sqweegel.

Jason Jones, manžel oběti, nezná nikoho, kdo by chtěl Carrie ublížit. Když se však nedávno zúčastnila mítinku dobročinné a charitativní Komunity za zachování rodinných hodnot v Clark County, někdo jí údajně fyzicky atakoval. Lékaři na jejím těle najdou rány s těmi, které měla na těle Wiltonová po Sqweegelově útoku.

I v domě Jonesových detektivové najdou důkazy, že Carrie někdo delší dobu zblízka sledoval, a to stejným způsobem, jako Margot Wiltonovou. Nalezené DVD odhalí ukryté hříchy Carrie Jonesové - nahrávka ukáže její sexuální styk s mužem, který není jejím manželem. Jason je šokovaný. Vysvětlí se tím odkaz latexového mstitele, který Carrie při útoku řekl: "Vím. Přiznej se!" Stejná slova Sqweegel řekl i Margot Wiltonové. Jsou proto výstrahou před dalším útokem na Margot, který však už bude smrtelný.

Doktor Langston proto žádá Margot, aby mu vyzradila své utajené hříchy z minulosti. Margot odmítne cokoliv přiznat a utíká domů, aby zničila odloženou poštu a listy. Ale tam už na ni čeká muž v černém latexu.

CSI najde u domu Margot Wiltonové odstavené auto hasiče Ryana Finka plné krvavých stop. Proto bez výzvy vstoupí do jejího domu. Sqweegel právě vypáčil z Margot přiznání, že v minulosti zavraždila svého hendikepovaného syna Robbieho, který ji však sám delší dobu úpěnlivě žádal, aby ukončila jeho utrpení na vozíčku. Byla to smrt z milosrdenství. Nastane přestřelka. Když vstoupí tým CSI, Margot vystřelí na Sqweegela, ale policie objeví pod postelí jen tělo hasiče Ryana Finka. Sweegel beze stopy zmizel. Policie zjistí, že Fink sám zakládal požáry, které potom s nasazením života hasil a proslavil se tak jako neohrožený hrdina. I tato stopa dovede Lagstona k odhalení pravé Sqweegelovy identity...

Hlavní postavy
Nick Stokes
Greg Sanders
Dr. Al Robbins
David Hodges
Catherine Willowsová
kapitán Jim Brass
David Phillips
Dr. Raymond Langston
Vedlejší postavy
policista Akers
policista Mitchell
zaměstnanec
Margot Wiltonová
Ryan Fink
Carrie Jonesová
Oscar B. Goodman
mladá Margot
Robbie Wilton
Sqweegel - hlas
Alise Jonesová
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSkřípal
Původní názevSqweegel
Rok natočení2010
Premiéra14. října 2010
Česká premiéra9. února 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody