plakát seriálu

Kriminálka Las Vegas

(CSI: Crime Scene Investigation)

Epizoda 9×05 – Všechno ostatní nech plavat (Leave Out All the Rest)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Když tým CSI vyšetřuje vraždu, která má pravděpodobně souvislost se světem sadomasochismu, Grissom požádá o pomoc starou známou, Lady Heather. Dělá tak skutečně jen z důvodu vyšetřování, nebo pro osobní problémy se Sárou Sidlovou?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Grissom a Catherine ohledávají tělo neznámého muže, kterého pravděpodobně vyhodili z auta na cestu. Oběť je mrtvá jen několik hodin a stopy na zápěstích naznačují, že ho svázali a táhli za autem. Muže identifikují jako Iana Wallace. Riley a Nick prohledají jeho byt, aby našli nějaká vodítka k případu. Podle osobních věcí v bytě je jasné, že tu žil spolu s přítelkyní Justine Stefaniovou. Nick v dvojité garáži objeví Ianovo sportovní auto, ale druhé místo je prázdné. Kam Justine zmizela? Byla to ona, kdo přivázal Iana k autu?

Dr. Robbins s Grissomem diskutují o výsledcích pitvy - vrah svou oběť nejprve škrtil. Zvláštností je, že na Ianově jazyku našli stopy popálení elektřinou a propíchané bradavky. Catherine spekuluje, či Ian nebyl na sadomasochistickém setkání, které pro něj nedopadlo nejlépe.

Grissom chce získat názor experta, a tak navštíví svou starou známou, Lady Heather. Heather potvrdí, že stopy na bradavkách skutečně pocházejí ze sexuální hry s jehlami a spálenina na jazyku patří zase k takzvanému jazykovému otroctví. Heather vysloví názor, že Ian byl submisivní a bolest mu způsobovala rozkoš. Grissomovou úlohou je teda najít Ianovu dominu, aby se vyšetřování pohnulo dopředu.

Podle Grissomových instrukcí Riley, Greg a Nick podrobně prohledají Ianovu ložnici. Riley najde pod postelí kufřík s pomůckami na přivazování, ale žádné vybavení na hru s jehlami. Stopy spermií patří Ianovi, ale nalezená ženská DNA není Justinina. Jak Justine zjistila, že je jí její milenec nevěrný, měla jasný motiv na jeho vraždu. Podle psychologické analýzy však Heather nevěří, že by byla Justine schopná vraždy.

Její odhad se ukáže jako pravdivý, když CSI dostane informaci, že Justine našli v jejím ohořelém autě a podle pitvy jí také zavraždili. Vyšetřovatelé předpokládají, že jela v autě s vrahem nedobrovolně, anebo byla spolupachatelkou. Typ od Heather zavede Brasse a Nicka do klubu Lower Linx Trance - místo, kde se setkávají milovníci sadomasochistického sexu a kde je vybudovaná i speciální místnost pro stálé zákazníky. Neochotný manažer následně dovolí Nickovi, aby hledal důkazy, že tam Ian byl. A opravdu se jim podaří podle usvědčujících fotografií odhalit totožnost Ianovy dominy - právničky Kumari, jejíž DNA našli i v Ianově pokoji.

Pokud se podle Heather Ian miloval s Kumari u sebe doma, jejich vztah překročil meze a je možné, že Kumari se do Iana zamilovala. Když jí odmítl, mohl jí dát motiv na zavraždění nejen jeho, ale i Justine. Když vyšetřovatelé probírají nasbírané důkazy, zjišťují, že jsou v koncích a nedokážou spojit podezřelou k místům činů...

Hudba v epizoděvložit další píseň

Leave Out All The Rest (Linkin Park)

Úvod epizody. Konec epizody, kde Grissom žádá Heather, aby zůstala.

Venus in Furs (Velvet Underground)

Nick a Brass procházejí klubem.
Hlavní postavy
Nick Stokes
Greg Sanders
Dr. Al Robbins
Riley Adamsová
David Hodges
David Phillips
Gil Grissom
Catherine Willowsová
kapitán Jim Brass
Vedlejší postavy
Archie Johnson
Henry Andrews
Lady Heather
policista Mitchell
Wendy Simmsová
Ian Wallace
Justine Stefaniová
Skinny Dude
Michelle Tournayová
Martin Devlin
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVšechno ostatní nech plavat
Původní názevLeave Out All the Rest
Rok natočení2008
Premiéra6. listopadu 2008
Česká premiéra4. února 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody