Kriminálka Las Vegas

Kriminálka Las Vegas (CSI: Crime Scene Investigation) — 16. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Za Warricka

Devátá sezóna začíná šokem! Významný člen týmu C.S.I. umírá v autě zasažen výstřely neznámého vraha. Jeho kolegové jsou v šoku. Hlavním podezřelým je šerifův zástupce McKeen, který se spolu se zkorumpovaným policajtem pokoušejí uniknout z města. Po vyslechnutí špatné zprávy se k C.S.I. vrací i stará známá - Sara Sidlová...

Vyšetřovatele Warricka Browna někdo smrtelně postřelí v jeho autě. Na místo činu se okamžitě dostaví Gil Grissom a v okamžiku příchodu mu v náručí Warrick umírá. Na místo činu se dostaví i zbytek šokovaného týmu CSI. Grissom odchází do márnice s Warrickovým tělem a jeho šaty zařadí k důkazům. Když se Grissom vrací do laboratoře, setká se se Sarou Sidlovou, která tam na něho čeká a chce se zapojit do vyšetřování. Při prohledávání Warrickova bytu spolu s Gregem zjistí, že Warrick měl syna a podnikal právní kroky, aby ho dostal do opatrovnictví. Warrickův vrah, zástupce šerifa McKeen spolu s hledaným zkorumpovaným policajtem se pokoušejí uniknout z města, ale nahání je policie a kapitán Brass. McKeen opustí auto a chce zmizet, ale Nick Stokes ho dostihne. Na Warrickově pohřbu přednáší Grissom dojímavou pietní řeč, ale nedokáže jí dokončit, tak on, jakož i zbytek týmu se rozpláče...

Gil Grissom je právě u pouličního stánku, když uslyší policejní hlášení o střelbě na policejního důstojníka. Není daleko od místa činu a okamžitě se tam dostaví. Zůstane v šoku, když zjistí, že v autě leží Warrick, vážně zraněný dvěma kulkami v krku. V okamžiku, když mu Warrick klesne mrtvý do náručí, na místo činu se dostaví zástupce šerifa Jeffrey McKeen, který tvrdí, že byl první osobou, kdo zpoza rohu uslyšel střelbu. Po příjezdu ambulance Grissom už jen konstatuje smrt kolegy a přítele.

Když se zničený zbytek týmu pokouší vyrovnat se ztrátou kolegy, McKeen vysvětluje kapitánovi Brassovi, že viděl střelce, ale nebyl schopný ho dostihnout. Brass ví, že muž lže a je přesvědčený, že McKeen je Warrickovým vrahem, kterého zastřelil, aby sám sebe chránil před místním gangsterem. Po sejmutí otisků je McKeen přesvědčený, že jeho popis vraha přesně sedí na Daniela Pritcharda, hledaného zkorumpovaného policajta, který se pokoušel hodit na Warricka podezření z vraždy.

Brass vydá příkaz, aby policajti našli Pritcharda. CSI vyšetřuje místo činu a přidá se k nim i Sara Sidlová, která se okamžitě chce připojit k vyšetřování. Mezitím začne Nick Stokes věřit tomu, že Warrickovo podezření o „vši v kožichu“, tedy vynášeči na policii by mohlo být klíčem k případu.

Catherine Willowsová najde první spojení s Pritchardem, když zjistí, že vražednou zbraň použili při loupeži, kterou vyšetřoval zkorumpovaný důstojník. Nick získá další stopu, když se mu podaří získat otisk prstu z okna spolujezdce na Warrickově autě. Podle Nicka vrah zaklepal na okno a Warrick ho stáhl. To však očisťuje Pritcharda jako Warrickova vraha, protože by se Warrick určitě v klidu nebavil s hledaným mužem. Nickovi je jasné, že jediným podezřelým zůstává McKeen. Proto se vyšetřovatelé vrátí na místo činu a zrekonstruují průběh zločinu a velmi rychle přijdou na to, že McKeenova výpověď o tom, že zpoza rohu slyšel střelbu, není pravdivá.

CSI předloží své důkazy nadřízenému Eckliemu, ten je však nutí, aby získali více důkazů, než McKeena oficiálně obviní. Na Sářin návrh dokáže Catherine sejmout McKeenův otisk prstu z jedné z kulek. Na základě tohoto nezvratného důkazu Brass získá zástupcovy telefonické záznamy a zjistí, že si nedávno pronajal hotelový pokoj. Tým si uvědomí, že McKeen a Pritchard spolupracovali a hledaný policajt se skrýval v dotyčném hotelu.

Policajti je chtějí chytit, ale pokoj najdou prázdný. Vyšetřovatelům se však podaří zachytit McKeenovo auto prostřednictvím signálu z jeho mobilu. Brass s Nickem je začnou pronásledovat, ale auto podezřelých najdou v příkopu u cesty. Pritchard leží mrtvý na sedadle spolujezdce, ale poraněný McKeen se snaží zmizet v lese. Nick mu v tom však zabrání. Dokáže udržet touhu po pomstě, když se mu konečně podaří dostihnout Warrickova vraha?

HUDBA V EPIZODĚ

Come Tenderness (Lisa Gerarg)

Místo činu zastřelení Warricka.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon