plakát seriálu

Kriminálka Las Vegas

(CSI: Crime Scene Investigation)

Epizoda 9×15 – Zab mě, když to dokážeš (Kill Me if You Can)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tým CSI má rušnou noc - tři vraždy, které spolu zdánlivě na začátku nesouvisí. Až při zhodnocovaní případů vyskočí propojení se zabijákem s více identitami...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V Las Vegas je zase rušná noc a vyšetřovatele z CSI povolají na tři různá místa činu. Ray vyšetřuje vraždu obchodníka s uměním Carstena Penningtona, kterého umlátili k smrti a hodili do bazénu jeho domu. Carsten organizoval v ten večer party, kterou náhle rozhněvaně opustil po setkání s tajemným mužem. Podle záznamu bezpečnostní kamery jde o Jeffreyho Luvana, uměleckého nákupce kasina.

Jeffrey tvrdí, že navštívil Carstenův dům, aby koupil drahocennou mezopotámskou vázu, ale následně to odmítl, protože si uvědomil, že artefakt pochází z krádeže. Ray však objeví na váze něco o mnoho překvapivějšího - nejde o originál, ale perfektní kopii. Za vázou najde Carstenova kocoura Garetha. Ray začne podezřívat Jeffreyho, že Carstena zabil, neboť si uvědomil, že ho chtěl oklamat. Další důkazy však do čela podezřelých staví Carstenovu snoubenku.

Catherine a Greg zase v motelu vyšetřují smrt Jeny Mackinové. Mladou ženu někdo dvakrát střelil do hlavy a jediným „svědkem“ je její želva Gareth. Krvavý otisk prstu na krunýři přivede vyšetřovatele k jejímu manželovi, herci Mickeyovi Rossovi. Ross tvrdí, že Jena spáchala sebevraždu a on jen vyčistil pokoj, protože se styděl za to, co udělala. To však kriminalisty nepřesvědčí, protože je skoro nemožné, aby se někdo střelil do hlavy dvakrát. Ba co víc, Mickey měl motiv na vraždu manželky - měla totiž poměr s filmovým producentem Trippem Linsonem. Greg však herce osvobodí, když zjistí, že zbraň selhala a vystřelila potom dva projektily naráz. Catherine a Greg se musí teda rozhodnout, zda Jena opravdu spáchala sebevraždu po schůzce s milencem. Catherine zažije překvapení, když uvidí podobu Trippa - je to přece ten samý muž, kterého evidovali jako Carstena Penningtona.

Riley a Nick jsou na třetím místě činu - zkoumají tělo muže vtlačeného pod volant jeho auta. Obětí je soukromý detektiv Shaun Hagan. Autopsie odhalí, že ho zastřelili. Hagan hledal podvodného finančního investora Ryana Mortona. Nick si prohlíží video na Mortonově webové stránce, kde je Morton se svým psem Garethem, a hlavou mu probleskne poznání. Jde přeci o Carstena Pennigtona alias Trippa Linsona. Morton byl ve skutečnosti podvodník s mnoha identitami. Jeho poslední totožnost obchodníka s uměním ho následně dovedla k předčasnému úmrtí. Kdo ho teda zabil? A proč se všechny jeho zvířata volaly Gareth?

Odpověď by na to mohl dát Ryanův odsouzený bratr, který se shodou okolností volá Gareth...

Hlavní postavy
Nick Stokes
Greg Sanders
Dr. Al Robbins
David Hodges
Riley Adamsová
Dr. Raymond Langston
Catherine Willowsová
kapitán Jim Brass
David Phillips
Vedlejší postavy
Archie Johnson
detektiv Vartann
Mandy Websterová
Wendy Simmsová
detektiv Cavaliere
Dr. Paul Anton
Darcy Farrell
technik CSI
Jena Mackinová
Pool Guy
Gareth Morton
Hilda Mortonová
Mickey Ross
Jeffrey Luvan
Ryan / Tripp / Carsten
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZab mě, když to dokážeš
Původní názevKill Me if You Can
Rok natočení2009
Premiéra26. února 2009
Česká premiéra15. dubna 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody