plakát seriálu

Kriminálka Las Vegas

(CSI: Crime Scene Investigation)

Epizoda 13×08 – Zapálená kriminalistka (CSI on Fire)
96 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tým CSI přivolají do pouště, kde se v kráteru, který jakoby vyhloubil meteorit, našlo pět těl. Ve skutečnosti však jde o masový hrob. Vyšetřovatelka Finlayová pozná jednu z obětí, což jí přivede k přehodnocení vlastní minulosti, protože se zdá, že vraždy spáchal sériový vrah ze Seattlu, kterého se nikdy nepodařilo chytit.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Tým CSI dorazí do pouště a vyšetřovatelé s údivem hledí na kráter, který jakoby vyhloubil meteorit. V skutečnosti sem dopadla nefunkční raketa z letadla z nedaleké vojenské letecké základny, která odkryla masový hrob. Vyšetřovatelé se pustí do práce a objeví pět těl, včetně náhrdelníku, který Julie Finlayová okamžitě pozná. Patřil totiž Janet Warrenové, ženě, kterou znásilnili a zavraždili, když ještě pracovala na kriminálce v Seattlu, a případ se nikdy nepodařilo vyřešit. Finlayová tehdy podezřívala úspěšného realitního magnáta Toma Cooleyho, ale nikdy se jí nepodařilo nalézt relevantní důkazy, aby případ uzavřela. Právě naopak, uškodilo to jejímu profesionálnímu jménu, a tak frustrovaná a znechucená raději rezignovala.

Přes Russellův nesouhlas odcestuje do Seattlu, aby konfrontovala Cooleye. Její bývalý manžel, kapitán Mike Robinson, jí však informuje, že Cooley prodal ranč a od té doby ho přestavěli a není žádná šance, aby tam našli důkaz, že tam byla pochována nějaká těla. V laboratoři v Las Vegas se podaří dát dohromady kousky důkazů, které posilují proti Cooleymu obvinění z vraždy osmy žen v masovém hrobě.

Ve vyšetřování však nastane obrat - Cooleyho objeví v Las Vegas mrtvého, zjevně spáchal sebevraždu. Tým musí dávat znovu dohromady úlomky důkazů, a nakonec se vyšetřovatelům podaří zjistit pravdu. Cooleyho zabil jeho právník Pearson, aby ochránil sebe. Pearson totiž věděl všechno o tom, jako Cooley zavraždil a pohřbil ženy v Seattlu, potom mu pomáhal při převážení a pohřbívání těl v nevadské poušti. Finlayová konečně najde klid, protože tento případ jí téměř ukončil kariéru, i když její podezření bylo správné.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Julie je zpět v Seatlu v bytě svého ex-manžela a prohlíží ho, po chvíli zvedá spodní prádlo ležící na křesle.)
Julie: S čím šla, chudák, domů?
její ex: Hmmm... s úsměvem.
Hlavní postavy
Nick Stokes
Greg Sanders
Dr. Al Robbins
David Hodges
Julie Finlayová
D.B. Russell
Morgan Brodyová
David Phillips
kapitán Jim Brass
Vedlejší postavy
mladá Marla Louieová
Tom Cooley
Eric Louie
Dr. Monica Warrenová
šerif Anderson
Gavin Pearson
Marla Louieová
kapitán Mike Robinson
agentka FBI
mladý Tom Cooley
Henry Andrews
policista Mitchell
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZapálená kriminalistka
Původní názevCSI on Fire
Rok natočení2012
Premiéra21. listopadu 2012
Česká premiéra27. ledna 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody