plakát seriálu

Kriminálka Las Vegas

(CSI: Crime Scene Investigation)

Epizoda 14×07 – Zataženo (Under a Cloud)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Muž, kterého vytáhli z vodního kanálu, má v tašce bombu a je podezřelý ze spolupráce s arménskými teroristy. Kriminalistu Grega Sanderse obviní z falšování důkazů v případu starém sedm let.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Silná bouřka s přívalovým deštěm smete do vodního kanálu muže. Když ho odvezou do nemocnice, Sara najde v jeho tašce bombu a zalarmuje pyrotechniky. Muž žije, ale po úderu do hlavy je dezorientovaný a mluví jen arménštinou. Tým CSI musí prozkoumat, zda je členem teroristické skupiny. Sara a Morgan prohledávají jeho hotelový pokoj a pod kobercem najdou pas na jméno Arman Agakian. Jak zjistí, americký občan s arménským jménem Agakian umístil první bombu v budově kasina Mediterranean Casino, druhou bombu uložit nestihl, neboť ho silný vítr a déšť smetly do vodního kanálu. Vyšetřování nabere celkem jiný směr, když podezřelý muž, který neměl žádné život ohrožující zranění, v nemocnici nečekaně zemře a jeho tělo odveze FBI.

Kriminalista Greg Sander musí předstoupit před soud v obnoveném procesu s Gusem Ellisem, kterého v roce 2006 odsoudili k smrti podle jeho důkazů. Greg měl přístup k Ellisovým krevním vzorkům a Ellisovi příznivci ho obvinili, že narafičil falešné krevní stopy, aby Ellise dostal za mříže za čin, který nespáchal. Jennifer Rhodesová ze společnosti Innocence Project přichází do laboratoře C.S.I., aby iniciovala nový proces a znovu se prověřily a přezkoumaly důkazy z Ellisova případu, který v roce 2006 vedl Greg Sanders. Podaří se mu očistit své jméno a zachránit si kariéru?

Vyjde najevo, že Agakian není bombový útočník a ve skutečnosti nezemřel. V utajení pracoval pro FBI, aby pomohl dopadnout arménský gang, který propíral peníze v kasinu Mediterranean. Bomby v kasinu však neměly nikdy explodovat a byly nefunkční. Byly součástí krytí pro policistu v utajení, který v kasinu vystupoval jako pyrotechnik.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Nick Stokes
Sara Sidlová
Greg Sanders
Dr. Al Robbins
David Hodges
Julie Finlayová
D.B. Russell
Morgan Brodyová
kapitán Jim Brass
David Phillips
Vedlejší postavy
John Doe / Arman Agakian
zdravotní sestra Shelleyová
zdravotník
Dr. Lownis
Terri Royceová
Ben Parker
Yancy Langer
Anthony Hurst
technik CSI
Jennifer Rhodesová
Green Poncho
Henry Andrews
policista Mitchell
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZataženo
Původní názevUnder a Cloud
Rok natočení2013
Premiéra6. listopadu 2013
Česká premiéra10. listopadu 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry9 080 000 diváků (1,80 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody