Kriminálka Miami

Kriminálka Miami (CSI: Miami) — 10. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Celebrita z internetu

Internet udělá z teenagerky mezinárodní sexy symbol. Když však někdo zastřelí šípem jejího přítele, C.S.I. začíná s vyšetřováním. Vraždil někdo ze žárlivosti? Po dobu vyšetřování se však i poručík Horatio Caine stane kybercelebritou, na netu se objeví jeho osobní údaje, což ohrozí jeho život. Horatio dá Ryanovi nový džob - bude jeho osobním strážcem...

Někdo zveřejnil na internetu fotku členky školního plaveckého týmu Candace Walkerové, čímž se stane na chvíli slavnou osobností. Dokonce se stane předmětem fanouškovského kultu, ale i žárlivosti. Na plaveckých závodech však někdo usmrtí šípem jejího přítele Luka Selyana. Luk, z kterého se střílelo, jakož i šíp, patří do vybavení školního lukostřeleckého týmu. Trenér však tvrdí, že zbraně jsou schované pod zámkem a klíč má jen on. Na internet proniknou informace, že právě Horatio Caine se před pěti lety postaral o to, aby zatkli nebezpečného mafiánského zabijáka Argenta. Jeho dospívající syn Damon prohlásí, že má v úmyslu pomstít se Horatiovi. Horatio jde proto Ryanem Wolfem, který se chce rehabilitovat, aby mu zabezpečil ochranu...

V průběhu plaveckých závodů někdo zastřelí lukem a šípem miláčka středoškolského fotbalového týmu Luka Selyana, který se díval, jak jeho přítelkyně Candace Walkerová soutěží. Nikdo si ničeho nevšiml, a tak poručík Horatio Caine vyptává Candace, jestli měl Luke nepřátele nebo mu někdo vyhrožoval. Podle ní každý od té doby co se na internetu objevila její fotka.

Nová technička CSI Samantha Barrishová zjistí na internetu, že z Candace se za noc stala celebrita kyberprostoru. Jej fotka v plavkách byla na internetu zveřejněná před dvěma týdny, ale za ten čas si na ni kliklo více než čtvrt miliónu lidí. Candace je doslova světovou hvězdou, má obrovský zástup fanoušků. Znepokojující však je, že dokonce zveřejňují její videa, sledují ji na každém kroku. Podle Sam jde o nový druh občanské žurnalistiky, kde kdokoliv může odevzdat informace v reálném čase miliónům lidí.

Pokračujíc v prohledávání internetu narazí Eric Delko na něco neobyčejného. Jedna z fotek byla vyrobena z mimořádné blízkosti, fotograf drží její tvář rukami a děvče se na něj láskyplně usmívá. Jak je možné udělat fotku bez držení fotoaparátu? V pitevně narazí Eric na další stopu toho, že právě Luke se postaral o Candacinu mezinárodní slávu. Při obhlídce chlapcových osobních svršků narazí Eric na velmi drahé sluneční brýle, které mají zabudovaný sledovací software. A to je odpověď na to, jak Luke mohl fotit a Candace o tom nevěděla. Jenže otisky prstů na brýlích nepatří Lukovi, ale profesionálnímu blogerovi.

Internetový podnikatel přizná, že vyměnil Lukovi brýle, aby získal lepší záběry Candace. Vraždu však spáchat nemohl, má alibi. Calleigh Duquesneová vyšetřuje středoškolské lukostřelecké družstvo a jeho trenéra Roberta Whittena. Calleigh zjistí, že vražedná zbraň pochází z lukostřeleckého kabinetu. Natalia na luku najde DNA, které patří trenérovi Whittenovi.

Calleigh odhalí, že Whitten je do Candace zamilovaný, a tak měl dobrý motiv na zabití Luka. Whitten se však brání, že se stará o všechny zbraně a on nestřílel. Natalie s Calleigh se nadále věnují zkoumání luku. Calleigh vypočte, že střelec měřil přibližně 165 cm a vážil méně než 50 kg. Je teda jasné, Whitten nemohl být střelcem, je třeba hledat ženu.

Pro Horatia nastávají zlé časy, na internet proniknou informace, že se před pěti lety právě on zasloužil o zatknutí nebezpečného mafiánského zabijáka Argenta. A nyní jeho dospívající syn Damon chystá pomstu. Proto požádá Horatio Ryana Wolfa, který se chce rehabilitovat, aby mu dělal osobního strážce...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Celebrita z internetu
 • Cyber-Lebrity
 • 6. série, 2. epizoda (celkově 123. díl)
 • 1. října 2007
 • 1. září 2009
 • 2007
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt1093893/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon