plakát seriálu

Kriminálka Miami

(CSI: Miami)

Epizoda 7×25 – Útěk z vězení (Seeing Red)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ivan Sarnoff unikne pokusu o vraždu a je volný. Podle důkazů byl do toho zapojený i Delkův otec. Yelinu, která pracuje v utajení, požádají, aby Sarnoffa našla a ukončila svou úlohu...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ivan Sarnoff se otráví ve vězeňském bufetu. Sanitce, která ho převáží do nemocnice Dade General, zkříží cestu terénní auto, které ji potom tlačí proti přijíždějícímu vlaku. Ivanovi, i když je velmi špatném stavu, se podaří dostat ven přes kabinu mrtvého řidiče a umírajícího policejního důstojníka.

Vzápětí se objeví na místě činu Horatio, ale už je pozdě. Myslí si, že Rusové se pokusili dostat Ivana z vězení a ví, že je za tím Gregor Kasparov. Yelina, která pracuje v utajení, řekne Horatiovi o Gregorově plánu na opětovnou krádež zásilky zbraní.

Vyšetřováním na místě havárie kriminalisté odhalí, že Rusové nechtěli Ivanovi pomoci, ale právě naopak - zabít ho. Calleigh zjistí, že v autě, které nabouralo do sanitky, byl Delkův otec Alexander Sharova. Eric, i přesto, že porušuje zákon, navštíví otce a přesvědčuje ho, aby opustil ruskou mafii.

Eric lže i Calleigh a tvrdí, že otce neviděl. Yelina se vrátí k Rusům, ale Gregor jí podezřívá a přikáže jí zabít Ivana, jinak přijde o život ona sama. Podaří se jí poslat zprávu Horatiovi o prozrazení jejího krytí a chystaném vykradení zbrojnice.

Ryan a Calleigh tam jdou a zastihnou tam ruské mafiány. Calleigh šokuje, když v přijíždějícím autě uvidí Delka s otcem, a začne střílet. Horatio pátrá po Yelině a najde těžce poraněného Gregora. Je jasné, že už tam byl Ivan a vzal Yelinu sebou. Gregor začne na Horatia střílet, poručík je však rychlejší. Potom pronásleduje Ivana, vystřelí a usmrtí ho. Yelinu se mu podaří zachránit.

Spolu s Calleigh jde Horatio do Everglades. Policejní jednotky už dostaly dodávku plnou zbraní. Z auta se vypotácí zakrvácený Alexander Sharova. Tvrdí, že krev patří Delkovi, který však zmizel. Kde je Delko? A je vůbec naživu?

Hlavní postavy
detektiv Frank Tripp
poručík Horatio Caine
Ryan Wolfe
Calleigh Duquesnová
Eric Delko
Natalia Boa Vista
Yelina Salasová
Vedlejší postavy
Ivan Sarnoff
Gregor Kasparov
Alexander Sharova
Peter Morenko
Dr. Sarah Fordhamová
Anthony Green
Jacob Yarovski
policista Miller
ozbrojený strážce
Nathan Bertram
mladý policista
policistka
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevÚtěk z vězení
Původní názevSeeing Red
Rok natočení2009
Premiéra18. května 2009
Česká premiéra16. listopadu 2010
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka45 minut
Autoři profilu epizody