Kriminálka Miami

Kriminálka Miami (CSI: Miami) — 10. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Vysoká hra

Únosci kriminalistky Calleigh Duquesové jí nutí, aby zakryla důkazy, že se dopustili vraždy. Calleigh však zjistí, že výstřel oběť nezabil. CSI zatím odkrývá čím dál více důkazů o smrti korunní svědkyně...

Když Horatia vydali do Brazílie, aby se zodpovídal z následků svého jednání v případu vraždy, po propuštění z policie se Horatio ocitne v obklíčení ozbrojených členů gangu Mala Noche na pusté ulici Ria. Když mu šéf gangu oznámí, že následuje spravedlnost podle Mala Noche, Horatio neváhá a začne bez váhání střílet. Z přestřelky vyjde jako vítěz právě on. Prohlásí, že "spravedlnost podle Mala Noche právě narazila na miamskou spravedlnost," a bez milosti usmrtí i posledního gangstera.

Po návratu do Miami se okamžitě připojí k pátrání po unesené Calleigh a rychle najde její opuštěné auto. Podle analýzy Calleigh uspali chloroformem - jde o stejnou techniku, kterou dostali i Kathleen Newberryovou. Proto předvolají znovu na výslech podezřelého Rona Sarise, ale chlapík popírá, že by se podílel na únosu. Horatio ho varuje, že pokud se cokoliv stane někomu z jeho podřízených, bude to Sarisův poslední týden na světě.

Calleigh se probere z bezvědomí a zjistí, že je v nějakém skladu ve společnosti dvou ozbrojených mužů a jednoho mrtvého - zastřeleného. Únosci jí oznámí, že jí sem dovezli, aby zahladila všechny stopy, které by je mohli spojit se zločinem. Calleigh rychle pochopí, že nemá na výběr. Jak zahlazuje stopy, odhalí, že únosci nemohli mrtvého zastřelit na tomto místě. Když jim vysvětlí, že můžou stále upadnout do podezření z vraždy, pokud se najdou důkazy i někde jinde, posléze je přesvědčí, aby jí odvezli na skutečné místo činu.

Mezitím najde Horatio s týmem v Calleighině autě důkaz, který je zavede do prázdného skladu. Prohledají celou budovu, ale je už pozdě - Calleigh tu už není. Podle nalezené mrtvoly a zjištění, že místo bylo kompletně vyčištěné, dokáže Horatio vyslovit teorii o tom, co se stalo. Následně najdou vodítko, které jim Calleigh zanechala jako tajný kód sestavený z otisků prstů. Ericovi je jasné, že při odchodu ze skladu byla živá, ale Horatio má obavy, že to tak nemusí dlouho zůstat.

Při pitvě najde Alexx další stopu, kterou jim zanechala Calleigh, což je dovede k identifikaci jednoho z únosců - v ráně nenajde Alexx kulku, ale nedopalek cigarety. Podle DNA vyšetřovatelé zjistí, že jde o známého kriminálníka Setha McAdamse, a tak se Horatio a jeho tým vydávají ho hledat na poslední známé adrese. Je to však zbytečné.

Calleigh mezitím dovezou do bytu, kde byla oběť zastřelena, a má vyčistit místo činu ještě jednou. Když zůstane na chvíli sama se slabším z únosců, začne ho přesvědčovat, aby jí pomohl. Potom McAdamsovi tvrdí, že potřebuje další bělidlo a aby poslal partnera koupit ho. Ten si to potom namíří přímo k Horatiovi. McAdamsovi je však podezřelé, že jeho partner je tak dlouho pryč a rozhodne se utéci dřív, než přijdou policajti. Zdá se však, že má pro Calleigh ještě jednu práci, doku s ní nadobro neskončí - chce jí donutit, aby jim pomohla při největší plánované loupeži v Miami. Podaří se Calleigh zanechat stopu, která by Horatiovi pomohla jí osvobodit?
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon