Kriminálka Miami

Kriminálka Miami (CSI: Miami) — 10. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Zmrzlý na kost

Vyšetřování vraždy bývalé hvězdy amerického fotbalu se zkomplikuje, když jeho tělo nemohou podrobit pitvě. Vrah mu probodl krční tepnu s chirurgickou přesností, když telefonicky flirtoval s televizní reportérkou, která připravuje nekrology celebrit ještě před jejich smrtí. Fotbalistova vdova předloží soudní příkaz zákazu pitvy, protože má být jeho tělo kryogeneticky zmraženo. Kriminalistům nezůstává nic jiného, než vykonat virtuální pitvu pomocí kombinace více naskenovaných fotografií těla...

Bývalého vynikajícího rozehrávače amerického fotbalu Douga McClaina někdo zabije, když telefonicky flirtuje s Wendy Legassicovou. Dougovu krční tepnu vrah probodl s chirurgickou přesností. Jeho vdova předloží soudní zákaz pitvy, protože má být kryogeneticky zmraženo. Pomocí kombinace více fotografií vykonají vyšetřovatelé "virtuální pitvu". Dougův manažer Martin Wilson má obrovskou podlitinu pod okem, protože ukradl z Dougova domu několik pamětních předmětů a nabídl je v internetové dražbě. Doug mu na to přišel a zmlátil ho. Martin však tvrdí, že má alibi. Wendy je v skutečnosti reportérka, která připravuje nekrology hvězd. Později se přizná, že slyšela vraždu přes telefon, v televizi se najde nahraný záznam. Poručík Horatio Caine jí zatkne za maření vyšetřování. Horatio odhalí, že Dougovo manželství se de facto rozpadlo, ale s ohledem na fanoušky to McClainovi tajili. K dalším podezřelým patří i Rita Sullivanová, která tvrdí, že Doug byl otcem jejího syna Caleba. Chlapcovi selhávají ledviny, ona Douga prosila, aby mu jednu svou daroval, ale Doug odmítl. Rita se přizná k pobodání Douga, ale nezpůsobila mu smrtelné zranění. Někdo mu nůž vytáhl z rány, když ještě žil. Když se zjistí, že někdo manipuloval s hlavním důkazem, pár zaměstnanců CSI může mít problémy...

Po příchodu na místo činu poručík Horatio Caine zjistí, že mrtvý muž je bývalá hvězda amerického fotbalu, rozehrávač Doug McClain. Objevila ho jeho manželka Elissa, jak leží na dlažbě s bodnou ránou v krku. Detektiv Jake Berkeley vezme jeho mobil na analýzu, Dr. Alexx Woodsová obhlédne tělo. Překvapí jí, že Dougova krční tepna byla podřezaná jediným přesným řezem.

Podle Horatia by Doug určitě se svým vrahem bojoval. Alexxino vyšetřování přeruší Elissa, která tvrdí, že Doug si přál, aby jeho tělo kryogeneticky zmrazili. Elissa má v ruce soudní zákaz pitvy. Alexx jí odporuje, ale oficiální dokument je oficiální dokument. Alexx proto musí vykonat "virtuální autopsii" - to znamená, že se musí celé tělo naskenovat a vytvořit poté úplný obraz. Bohužel, virtuální pitva má své limity a neposkytne Alexx dostatek potřebných informací.

Jakovo ověřování Dougových posledních telefonátů přinese zajímavé výsledky. Jeden z hovorů přišel od Wendy Legassicové. Calleigh Duquesneová zjistí, že Wendy je televizní reportérka, která připravuje nekrology celebrit ještě před jejich smrtí. Wendy tvrdí, že u fotbalistů vládne vysoká úmrtnost pro jejich životní styl, a Doug nebyl výjimkou. Wendy se přizná, že s ním hanebně flirtovala, aby mohla aktualizovat jeho nekrolog. Vyjde najevo, že celý rozhovor, při němž Doug přišel o život, si nahrála a chtěla ho předat bulváru. Wendy se brání, že si jen chránila své obchodní zájmy.

Když už mají konečně v ruce pásku se záznamem Dougovy vraždy, může se vyšetřování naplno rozeběhnout. Wendin nahrávač běžel ještě plných 25 minut po vraždě a v pozadí je slyšet, jak někdo vytáčí číslo. Podle tónů určí, že šlo o Elissino číslo. Horatio jí vyslechne, ale Elissa popírá, že by měla cokoliv společné s manželovou vraždou. Tvrdí, že osoba, která jí volala, byl Dougův manažer Martin Wilson, který se měl v domě setkat s Dougem. Podle Elissy věděl Martin o tom, že jejich manželství se už dávno rozpadlo, ale chápal jejich přání, aby navenek fungovala iluze dokonalého ideálu a pomáhal jim tuto fasádu udržovat. Dougovo záletnictví jí však přerostlo přes hlavu a muže opustila.

Na místě činu najdou stopy DNA Dougovy milenky, Rity Sullivanové, kterou už jednou zadrželi za vloupání se do jeho domu. Calleigh zaujme fotografie malého chlapce, kterou našla v Dougově oděvu. Je to Ritin syn Caleb oblečený ve fotbalovém dresu s Dougovým týmovým číslem. Chlapec má nemocné ledviny, a ona prosila Douga, aby mu jednu daroval, protože je jeho otcem. On však odmítl. Zavraždila Douga jeho rozzuřená milenka?

Po dalších otázkách se Rita přizná, že Douga bodla nožem. Celý případ však nabere nový směr, když se zjistí, že Doug nezemřel po jejím bodnutí, ale po Ritinině útěku tam musela "zapracovať" další osoba...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Zmrzlý na kost
 • Deep Freeze
 • 6. série, 5. epizoda (celkově 126. díl)
 • 22. října 2007
 • 22. září 2009
 • 2007
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt1093895/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon