plakát seriálu

Kriminálka Miami

(CSI: Miami)

Epizoda 9×17 – Zvláštní zásilka (Special Delivery)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Kurýra zásilkové služby zavraždili v nákladním prostoru jeho dodávky mezi balíky a ženu, které měl právě doručit zásilku, zabili v tělocvičně střední školy. Brzy vyjde najevo, že oba případy úzce souvisí. Kurýr byl velký sukničkář a neustále sexuálně obtěžoval své přitažlivé zákaznice či manželky klientů, kteří ho proto nenáviděli. Jeho denní trasa však obsahovala i adresy drogově závislých klientů, kteří čekali na svůj pravidelný přísun heroinu ve speciální zásilce.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Tým CSI vyšetřuje případy dvou zdánlivě nesouvisejících vražd - kurýra zásilkové služby a ženy v domácnosti na jeho trase.

Doug Govoli, kurýr zásilkové firmy World Send, leží mrtvý v zadní části své dodávky mezi rozházenými balíky. Jeho dlaně i krk jsou krvavé a dořezané od drátu, kterým ho vrah škrtil. S útočníkem musel houževnatě bojovat. Nedaleko leží zakrvavený nůž na otvírání lepenkových krabic, zřejmě další náhodná vražedná zbraň.

Marcos Trejo, jeden z mnohých Dougových zákazníků, tvrdí, že s doručovatelem byly samé problémy. Byl to notorický sukničkář, který permanentně balil své klientky či manželky zákazníků, které denně potkával na své trase. Že by doručoval i něco víc, než jen objednané zásilky?

Na Dougově těle se najde plivanec. Sliny patří 16letému Travisovi Welksovi, který má policejní záznamy hodné třicetiletého kriminálníka - záškoláctví, drobné krádeže v obchodech, drogy a návykové látky, závislost na heroinu. Travis tvrdí, že Douga nezabil, jen chtěl, aby mu vydal balíček přímo z nákladného auta. Doug ho podezříval z krádeže a došlo k roztržce. Travis při zatýkaní spolkne svou zásobu drog a zanedlouho upadne do komatu z předávkování heroinem.

Vtom přichází zpráva o další vraždě. Obětí je Sheila Hollandová, kterou měl kurýr Doug navštívit těsně před svou smrtí. Adresa Sheily měla být jeho nejbližší zastávkou. Její tělo však našli celkem jinde - v tělocvičně střední školy Marfield High School, kterou navštěvoval její syn. Před svým útočníkem utíkala a snažila se ukrýt za bariérami.

Detektivové pátrají, co spojuje obě vraždy. Je to sexuální obtěžování zákaznic sukničkářským kurýrem, anebo drogové dealerství a distribuce heroinu závislým klientům?

Hudba v epizoděvložit další píseň

Howlin' for You (The Black Keys)

Úvod epizody.

Fight Song (Methods of Mayhem)

Wolf a Natalie pronásledují mladého delikventa.

Put Your Lights On (Santana, Everlast)

Závěr epizody.
Hlavní postavy
detektiv Frank Tripp
poručík Horatio Caine
Calleigh Duquesnová
Ryan Wolfe
Eric Delko
Natalia Boa Vista
Walter Simmons
Dr. Tom Loman
Vedlejší postavy
Michael Travers
Marcos Trejo
Sean Moran
Peter Holland
Doug Govoli
Nick Holland
agent Connelly
Nikki Vega
Travis Welks
paní Bartonová
přítelkyně Marcose Treja
Sheila Hollandová
paní Cullivanová
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZvláštní zásilka
Původní názevSpecial Delivery
Rok natočení2011
Premiéra20. března 2011
Česká premiéra18. prosince 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody