plakát seriálu

Kriminálka New York

(CSI: NY)

Epizoda 7×01 – 34th Floor, The
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tým CSI vyšetřuje vraždu ženy, jejíž mrtvolu objeví přímo v prostorách laboratoře.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Danny Messer stojí tváří v tvář Shanu Caseymu, který v náručí drží jeho dceru a míří na něj pistolí v jeho bytě. Do pokoje přichází Lindsay se zbraní a Caseyho nekompromisně zastřelí.

Poté se děj přesouvá o 5 měsíců dopředu. Lindsay je oceněna medailí za statečnost. Celé oddělení CSI má volno a je přítomno této slavnostní události. Mezitím přichází do laboratoře CSI nová kolegyně Jo Danvilleová. Nikdo v tu chvíli v laboratoři není, ale Jo je v šoku. Na zemi leží v krvi mrtvá žena.

Když se zbytek týmu vrátí do laboratoře, ihned se ujímají vyšetřování tohoto záhadného případu. Není jasné, jak se neznámá žena, která nebyla zaměstnankyní laboratoře CSI, dostala na 34. patro budovy, kde CSI sídlí. Výtah je uzpůsoben tak, že se do 34. patra dostane pouze ten, kdo při zmáčknutí tlačítka zadá ještě bezpečnostní kód.

To se brzy vysvětlí, jelikož detektiv Don Flack zjistí, že v době vraždy byly vypnuty bezpečnostní alarmy a tudíž ve výtahu se mohl kdokoliv dostat bez problémů do patra, kde sídlila laboratoř CSI. Nebyly však vypnuty samovolně. To musel provést vrah, který se dobře vyzná v budově. Dále vyšetřovatelé zjistí, že žena se jmenovala Sarah Nelsonová a byla zaměstnána jako uklizečka ve firmě sídlící ve 33. patře dotyčné budovy.

Dr. Sid Hammerback navíc při pitvě zjistí, že Sarah byla těhotná. První podezřelí se začínají vynořovat, ale Mac to spolu se svým týmem nebude mít jednoduché. Na což jsou ovšem zvyklí.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Od tohoto dílu již v sérii nevystupuje Melina Kanakaredes - detektiv Stella Bonaserová, která se znenadání dohodla s producenty o uvolnění ze seriálu. Producenti se rozhodli, že její postavu v seriálu nepochovají. Pouze jí odklidili na jiné místo v jiném městě.
To dokládá i scéna z tohoto dílu, kdy Lindsay Monroe obdrží od Stelly dopis, ve kterém jí píše z New Orleans jako nová šéfová místního oddělení vyšetřování.
Hlavní postavy
Mac Taylor
Lindsay Monroová
Danny Messer
Dr. Sid Hammerback
Sheldon Hawkes
Adam Ross
Don Flack
Jo Danvillová
Vedlejší postavy
Shane Casey
Theodore Westwick
Dr. Morgan Jeffersonová
Rudy Aronika
Alex Brodevesky
James Sheehan
Sarah Nelsonová
zaměstnankyně laboratoře CSI
zaměstnankyně laboratoře CSI
taxikář
zaměstnanec laboratoře CSI
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český název34th Floor, The (neoficiální název)
Původní název34th Floor, The
Rok natočení2010
Premiéra24. září 2010
Česká premiéra16. března 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody