Kriminálka New York

Kriminálka New York (CSI: NY) — 8. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Bílý den

Když se Flackovi podaří zadržet 900 kilogramů kokainu, enormní zásilku drog uloží v budově C.S.I. do trezoru. Drogovému gangu se však zhroutil rozpočet a svůj kokain musí získat zpět za každou cenu. Ozbrojení drogoví dealeři spustí falešný alarm a obsadí evakuovaný mrakodrap na Manhattanu. Je to smrtelně nebezpečná situace, protože uvnitř jsou Mac, Stella a Hawkes, přičemž Adam Ross a Danny Messer už padli do rukou zločinců jako rukojmí...

Pro newyorskou policii je to velký den – zátah ve skladu pod vedením Flacka se mimořádně vydařil, policisté zadrželi 900 kilogramů kokainu v hodnotě 100 miliónů dolárů. Naneštěstí pro Flacka, ozbrojený drogový gang začne střílet a on musí jednoho ze zločinců v sebeobraně zastřelit. Dr. Hawkes mu připomene, že neměl na výběr, pokud chtěl přežít. Prohlídka skladu neodhalí jen zásilku drog, ale najde se i tělo jednoho ze šéfů organizace Gavina Wildera, kterého musel zabít někdo z jeho mužů ještě před policejním zátahem.

Hawkes v laboratoři zkoumá obrovskou střelnou zbraň s kalibrem 50 mm, kterou našla Stella ve skladu, Danny pomáha Rossovi ve skladu C.S.I. s evidencí nalezených drog. Mack Taylor hovoří s Dr. Peyton Driscollovou v kancelářii, když najednou zacítí ve vzduchu zvláštní zápach síry a rozezvučí se – zdá se, že musí budovu evakuovat, protože někde uniká plyn. Mac se Stellou spolu s ostatními opouští prostory, když si Stella všimne, že Bunsenův hořák nereaguje na plyn. Pochopí, že celý poplach je falešný a zaměstnanci plynárenské společnosti, kteří prohledávají budovu, jsou také falešní.

Prozkoumají vzorek vzduchu. Obsahuje mercaptoetanol, páchnoucí látku, která se používá při proteinové analýze, ale především se přidává do zemního plynu, aby se dal identifikovat jeho únik. Zločinci ho vpustili do větracího systému, aby fingovali únik plynu a evakuovali budovu právě v den, kdy Sheldon Hawkes zamkl do trezoru C.S.I. 900 kilogramů kokainu.

Danny, který je ve skladu s Rossem, též pochopí, že něco není v pořádku. Ross vykřikne, ale už je pozdě – Dannyho někdo zezadu omráčí. Když se probere, zjistí, že je spoutaný, stejně jako zakrvavený a zbitý Ross, a stráží je dva maskovaní gangsteři. Ross mu pošeptá, že ho mučili, aby získali přístupové kódy do skladu, kde je uložený kokain.

Mac a Stella přicházejí ke stejnému závěru. Uvědomí si, že gang použije 50-kalibrovou zbraň, kterou zabili Wildera a použijí ji, aby se dostali k drogám. Vědí, že musí něco udělat, ale když vyslechnou policejní hlášení, které odposlouchává jeden ze zločinců, pochopí, že Dannyho a Rosse využijí jako rukojmí.

S pomocí Hawkese, který též neopustil budovu, musí vymyslet způsob jak zakročit proti gangu. Je to možné? A podaří se Dannymu a Rossovi obelstít jejich strážce?

HUDBA V EPIZODĚ

She Builds Quick Machines (Velvet Revolver)

Úvodní scéna, kde Flack s policejním sborem provádí razii ve skladu.

Banger (G. Love)

Hawkes analyzuje zbraň.

Jenny Don't Be Hasty (Paolo Nutini)

Danny s Lindsay hrají kulečník u něj v bytě.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
HonZajs000
lukascoolarik