plakát seriálu

Kriminálka New York

(CSI: NY)

Epizoda 8×12 – Brooklyn Til I Die
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Když Mac a jeho tým vyšetřují vraždu, zjistí, že někdo unesl syna miliardáře, obchodníka s cennými papíry...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Tým CSI vyšetřuje vraždu oloupené ženy, která měla falešný odznak FBI a maketu zbraně. Na místě činu najdou pánské boty a falešnou identifikační kartu. Vyšetřovatelé se snaží zjistit, co tyto důkazy znamenají. Sid upozorní na mikroodřeniny a chemické popáleniny na nohách oběti. Kombinací stop ženiných nohou a mužských bot se vyšetřovatelům podaří odhalit, že muž, pravděpodobně vrah, zamířil do kasina. Vyjde najevo, že hlavní podezřelý byl - stejně jako žena - účastníkem hry na zločin. I když to vypadá, že motivem vraždy byla loupež, nedává to žádný smysl, protože peníze použité ve hře jsou ve skutečnosti atrapami. Je pravděpodobné, že herec je nevinný.

Vyšetřovatelům se aspoň podaří odhalit skutečná jména dvou hráčů - Michelle Lewisová a Preston Seville ml., Michelle byla chudá učitelka, ale Prestonův otec je miliardář. Mladík se však s otcem nestýkal. Jeho otec dostal žádost o výkupné spolu s odseknutým prstem s Prestonovým prstenem. Do případu se angažuje FBI a nabídne Macovi pomoc. Seville st. není ochotný zaplatit výkupné, a tak chtějí využít vládní peníze. Podle pokynů je třeba nechat po jednom miliónu dolarů na čtyřech různých místech. Lhůta uplyne, ale peníze si nikdo nevyzvedne. Mac nabude přesvědčení, že to byla past. A má pravdu - skutečné odevzdání peněz probíhá přímo v Sevilleově kanceláři. Naštěstí, Jo se podaří transakci přerušit.

Fragment zubu nalezený na těle Michelle následně přivede vyšetřovatele k vyřešenému případu sériového vraha Lamberta Jonese, který pohřbíval své oběti ve vlastní zahradě. Danny a Sheldon navštíví morbidní muzeum sériových vrahů, které prodává "suvenýry" z Jonesovy zahrady. Podaří se jim získat jména všech zákazníků, kteří je nakupovali. Lindsay objeví na useknutém Prestonově prstě stopy vaječné skořepiny a mořské řasy. Dohledá, že je jako hnojivo používá skleník v Jersey. Majitelkou je Mabel Williamsová, matka Jakea Williamse, který byl zákazníkem muzea vrahů. Jake je venku na podmínku a žije s matkou. Samozřejmě, že v bytě najdou důkazy o přítomnosti Prestona a je jasné, že Jake a jeho bratři George a Stan jsou únosci a k smrti Michelle došlo nešťastnou náhodou. Podaří se Prestona zachránit?

Narážky na další seriályvložit další narážku

Cagneyová a Laceyová

Lindsay osloví Dannyho a Sheldona jako Cagney a Lacey. ("All right, Cagney and Lacey, what do you got?")
Hlavní postavy
Lindsay Monroová
Mac Taylor
Dr. Sid Hammerback
Danny Messer
Sheldon Hawkes
Adam Ross
Don Flack
Jo Danvillová
Vedlejší postavy
Preston Seville st.
Christine Whitneyová
Stan Whitney
George Williams
krupiér / Ray Nelson
agent FBI
Michelle Lewisová / Natasha
Gerald Branson
Lonnie Tucci
Jake Williams
Kelly Rosová
Preston Seville ml.
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBrooklyn Til I Die (neoficiální název)
Původní názevBrooklyn Til I Die
Rok natočení2012
Premiéra3. února 2012
Česká premiéra9. září 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody