Kriminálka New York

Kriminálka New York (CSI: NY) — 8. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Čas vypršel

Je možné řešit vraždu, která se stane až za dvacet čtyři hodin? Mac nemůže uvěřit, že podezřelý dokáže cestovat časem a vědět o vraždě, která se ještě nestala...

Detektivové Mac Taylor a Don Flack zůstanou v šoku, když naleznou na policejní stanici newyorské policie nahého, dezorientovaného a krví postříkaného muže se zvláštní helmou na hlavě, který křičí, že někoho zabil. Dříve, než zemře z rány na krku, stačí Macovi pošeptat, že student Kevin Murray zemře v 9:45. Flack zjistí, kde Kevin bydlí, ale najdou ho živého a zdravého.

Když mu ukáží tvář mrtvého, tvrdí, že ho nikdy neviděl. I když s ním informace o tom, že má zemřít, otřese, Flack má pocit, že o zlověstném termínu uslyšel poprvé. Případ nabere ještě bizarnějších rozměrů, když při pitvě těla najde Dr. Sid Hammerback počítačový čip v ruce mrtvého, který si tam určitě vložil sám. Analýza čipu zavede vyšetřovatele do bytu oběti. Dr. Sheldon Hawkes si uvědomí, že mrtvý je Dr. Martin Browning, oceňovaný vědec, který se zabývá myšlenkou cestování v čase. Když Adam Rose zkoumá Browningův počítač, odhalí, že Browning dával inzeráty, že hledá dobrovolníky, kteří by mu pomohli s jeho experimentem.

Na druhý den, když kráčí průvod před Browningovým domem, vyděsí je, když uvidí, jak z okna padá Kevin Murray a dopadne doprostřed cesty. V byte naleznou vyšetřovatelé něco, co vypadá jako podomácku vyrobený stroj času. Zjistí, že ho nedávno někdo použil a na knize ležící vedle najdou kapky Browningovy krve. Podle Maca je nejvyšší čas oddělit vědu od sci-fi. Jak však lze vysvětlit řadu podivných časových událostí?

Stella Bonaserová a Danny Messer vyšetřují smrt studentky Robin Grahamové, která zemřela v kavárně. Číšník tvrdí, že předtím, než přestala dýchat, měla spontánní orgasmus. Že by šlo smrtelnou parodii "Jak Harry zabil Sally"? Při pátrání zabřednou do světa vysokoškolských klubů a najdou důkaz, který mohl přivést Robin k smrti.

Stella dostane balíček od Drewa, záhadného mladého muže, se kterým se seznámila ve starožitnictví. Mac jí povzbuzuje, že je načase začít si nový vztah, má zapomenout na nebezpečí milostných vztahů a mít potěšení ze života. Když však dostane dopis od Peyton, možno svoje slova přehodnotí...

Narážky na další seriály

Pán času

Během vyšetřování tým narazí na zařízení pro cestování časem, na což Flack reaguje slovy: "Wow, volám Doctora Who." ("Whoa, paging Doctor Who.")

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
lukascoolarik