Kriminálka New York

Kriminálka New York (CSI: NY) — 8. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Cavallino Rampante

CSI vyšetřuje smrt dívky, která se svou sestrou kradla auta zn. Ferrari.

Dvě mladé dívky, blondýna a bruneta, ukradnou v úvodní scéně zánovní Ferrari. Mezitím na policejní stanici seznamuje seržant Messer své podřízené s případem krádeží aut zn. Ferrari, kterých bylo za poslední půlrok ukradeno 16. Podle svědků se vždy jedná o dvě dívky, blondýnu a brunetu. Když později jede seržant Messer s policistkou Cooperovou autem na obhlídku garáží naleznou zde jedno červené Ferrari stát. V jeho kufru objeví mrtvolu blondýny.

Vyšetřování potvrdí, že se jedná o jednu ze dvou zlodějek aut Ferrari. Kde se ale nachází její komplic? V autě na místě činu se najdou stopy zatím neznámého bílého prášku. Dr. Hammerback navíc pitvou nezjistí příčinu úmrtí. Vyšetřovatelé si postupně volají k výslechu všechny majitele aut Ferrari, kterým byla ukradena. Jsou totiž potencionálně jedněmi z prvních podezřelých. Výslechy však nic zásadního k případu nepřinesou, pouze u jednoho majitele zjistí pokus o pojistný podvod.

Na místě činu se ještě našla rozšlapaná kovová krabička. Adamu Rossovi se podaří krabičku slepit a opravit a zjistí, že se jedná o specifický přístroj, který dokáže otevřít každé, sebelépe zajištěné Ferrari. Takový přístroj mohl sestavit jen jediný člověk, bývalý zloděj aut Arthur Noonan. Don Flack a Danny Messer se vydají za ním domů. Tam ke svému překvapení zjistí, že obě dívky, které kradly Ferrari jsou jeho dcery Nicole a Michelle. V bytě s ním najdou pouze jeho třetí dceru Audrey, která na rozdíl od obou sester se nevydala otcovou kriminální dráhou, ale studuje práva. Arthur neví kde je jeho druhá dcera.

Mezitím se v laboratoři podaří odhalit záhadu bílého prášku nalezeného v autě na místě činu. Jedná se o výrobek pomáhající při hojení popálenin. Ovšem ten je oficiálně zatím ve fázi testování a nedá se nikde koupit. Dr. Hawkes zjistí, že blondýna byla zabita chvaty, které používá Mossad. Mac si uvědomí, že v minulosti vyšetřoval podobná úmrtí ve spojení s osobou jménem Januš, který však byl před 6 lety prohlášen za mrtvého poté, co měl uhořet na jedné jachtě. Je tedy jisté, že Januš přežil, nezákonným způsobem se dostal k testovanému výrobku na hojení popálenin a vraždí dál. Není však jasné jakou spojitost s Janušem měla mrtvá blondýna? Mac si opět prochází výpovědi majitelů Ferrari a na základě indicií, provázejících hojení popálenin (negativní reakce na světlo) s hrůzou zjišťuje, že on sám vyslýchal jistého Nathana Purduea a v jednom okamžiku si všiml, že špatně snáší sluneční svit. Při výslechu tomu nepřikládal žádný význam. Až teď mu došlo, že se jedná o jednu a tu samou osobu. Obě sestry měly smůlu, že ukradly zrovna jeho Ferrari.

Mezitím dojde k zabití Arthura a je unesena Audrey. Kamerový systém města odhalí další krádeže Ferrari, ovšem Nicole se vůbec nesnaží maskovat. Policie na ni připraví past, do které se chytí. Při výslechu žádá Maca, aby ji pustil dokončit krádeže, protože jinak její sestra zemře. Musí totiž opět pro Januše sestavit jeho původní Ferrari z dílů, které mezitím z jeho rozebraného auta prodala do bazarů. Zároveň při výslechu sdělí, že byla přítomna při usmrcení své sestry Michelle, ale nemohla jí pomoci, protože se bála. Když si totiž obě uvědomily, že Purdueovi ukradly jeho Ferrari a on je kontaktoval, myslely si, že mu prostě vrátí jiné Ferrari stejné barvy a bude vše v pořádku. Jenže Purdue poznal, že se nejedná o totéž auto a Michelle zabil. Proč však Purdue trval na dodání totožného Ferrari?

Mac se rozhodne připravit past i na Purduea. Nicole mu řekne, že se jí Purdue telefonicky ozve, kam má přivést jeho opravené Ferrari. Purdue je dopaden a zatčen. Audrey je zachráněna. Vyšetřovatelé přijdou na důvod, proč Purdue chtěl zpět své původní Ferrari. Měl v něm totiž tajnou schránku s penězi a falešnými pasy, pro případ, že by musel opustit USA. Netušil však, že zrovna jeho auto se dostane do zorného úhlu obou zlodějek.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Cavallino Rampante (neoficiální název)
 • Cavallino Rampante
 • 8. série, 3. epizoda (celkově 165. díl)
 • 7. října 2011
 • 10. srpna 2013
 • 2011
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt2042819/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
lukascoolarik