plakát seriálu

Kriminálka New York

(CSI: NY)

Epizoda 9×11 – Command+P
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tým CSI vyšetřuje smrt dvou lidí zastřelených pistolí, která byla vytištěna na 3D tiskárně. Jo se vedle toho pokouší odhalit identitu anonymního filantropa, který rozdává miliony dolarů náhodným newyorčanům.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Dva lidé zemřou po zásahu ze zbraně, kterou někdo vytiskl na 3D tiskárně použitím nelegálního softweru. Kriminalistka Jo Danvillová se snaží odhalit pravou identitu anonymního filantropa, který obdarovává náhodně vybrané newyorčany, celkem obyčejné lidi, sumami ve výšce jednoho milionu dolarů. Chce odhalit motiv jeho dobročinnosti.

Pokoutní právník Maneheim a šikovný mladý inženýr Justin Vanderhyden se stali oběťmi střelce, který jim vpálil do čela kulku z prototypu neznámé zbraně. Kulka dokonce nemá balistické rýhování ani žádné vroubkování. V jejich bytech nejsou žádné stopy po násilném vniknutí a záhadou je, zda vraha znali a dobrovolně ho vpustili dovnitř. Oběti se neznali a není mezi nimi žádná vazba. Na právníkově stole se našly kovové částečky se zbytky střelného prachu. Justin navštěvoval elitní Triborough Club a naposledy ho viděli s Andym Steinem, zakladatelem firmy zvané Intellect Fund, který se zabývá novými technologiemi a údajně kradl studentům nápady. Z Justinových paměťových médií se zjistí, že si na 3D tiskárně vytiskl plastovou pistoli s kovovými součástkami, která byla funkční a připravená střílet. Kdo však zastřelil Justina a Maneheima, kteří neměli nic společné a ani se navzájem neznali?

Deset náhodně vybraných obyvatel New Yorku, celkem obyčejní lidé, dostane šek na milion dolarů od neznámého dárce. Všichni jsou šokováni a v televizi v médiích vyprávějí o svých snech. Banka neposkytuje o odesílateli žádné informace a nazývá ho Andělem strážným. Mezi adresáty není žádné propojení. Kriminalistka Jo Danvillová si zaznamená jejich jména a pátrá po identitě anonymního filantropa, aby se dozvěděla o jeho motivu a záměrech. Přichází ke jménu Richard Kemp a odhaluje motiv jeho dobročinnosti.

Hudba v epizoděvložit další píseň

That's Life (D. Kay, K. Gordon, Frank Sinatra)

Úvod, kde lidé dostávají šeky.

Gun (Emiliana Torrini)

Jo se zamýšlí nad případem.

Bigger Than Love (Benjamin Gibbard)

Flack a Lovato hrají ping-pong v baru.

All That You Know (Silent Rider)

Mac Taylor zkoumá úlomky zbraně.
Hlavní postavy
Lindsay Monroová
Mac Taylor
Dr. Sid Hammerback
Danny Messer
Sheldon Hawkes
Adam Ross
Don Flack
Jo Danvillová
Vedlejší postavy
reportér
hráč ping-pongu
Mauricio Flores
Andy Lewis
Kevin Carpenter
Rachel Carpenterová
detektiv Jamie Lovatová
Richard Kemp
Rhonda Reynoldsová
Andy Stein
reportérka
Justin Vanderheyden
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevCommand+P (neoficiální název)
Původní názevCommand+P
Rok natočení2013
Premiéra4. ledna 2013
Česká premiéra29. března 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody