plakát seriálu

Kriminálka New York

(CSI: NY)

Epizoda 8×08 – Crossroads
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tým CSI se snaží identifikovat střelce a jeho motiv v případu vraždy soudce Markoffa, který předsedal senátu v procesu s ruským gangsterem, obviněným z trojnásobné vraždy. Mac a Lindsay se připravují svědčit v obnoveném procesu proti sexuálnímu predátorovi a sériovému zločinci Johnovi Curtisovi, který znásilnil desítky žen, protože hrozí, že ho předčasně propustí z vězení na svobodu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Mac a Lindsay se připravují svědčit u soudu proti sexuálnímu predátorovi Johnovi Curtisovi, sériovému zločinci, který znásilnil desítky žen. Hrozí, že díky svědectví jeho poslední oběti netvora předčasně propustí na svobodu, což nemohou dopustit. Jo Danvillová ho navštíví ve vězení a ocitne se tváří v tvář muži, kterého pronásledovala v minulosti, byl noční můrou jejich dávných případů a kvůli kterému opustila řady FBI.

Neznámý muž ráno opustí hotel, na kole přejede ulicí, vybere zbraň a zastřelí chodce. Policisté neúspěšně střílí po střelci, kterému se podaří na kole uniknout. Obětí je soudce Markoff, který minulý rok předsedal senátu při procesu s ruským gangsterem, obviněným z trojnásobné vraždy. Je tu nějaká spojitost? Lindsay a Hawkes se snaží identifikovat střelce. V uličce najdou jeho kolo zničené po srážce s autem a následně i vražednou zbraň. Podezřelým je Nicholas Albertson, zapletený do případu trojnásobné vraždy. Pitva odhalí, že soudce před smrtí vypil jedovatou chemikálii, nemrznoucí směs. Jeho dům mezitím vykradli. Podle fotek z místa činu Danny zjistí model kola a auta, které ho zdemolovalo. Stopy vedou k dalšímu ruskému gangsterovi Pavelovi Danshovovi. Flack najde spojitost mezi Nicholasem a Pavelem. Nicholas tvrdí, že kolo ukradl a celou noc kroužil okolo soudcova domu, ale na druhý den na něj nestřílel. Vrahem je někdo jiný. Flack zjistí, že nemrznoucí směsí v minulosti otrávili i jiného soudce a stopy vedou do Nicholasovy restaurace. Za krádeže strávil Nicholas mladí v dětském domově, nápravném zařízení pro mladistvé, kde se seznámil s jistým Tommym Hillem. Soudce, který o nich rozhodoval, byl ten, kterého kdysi otrávili v restauraci. Kdo z podezřelých - Nicholas, Pavel, Tommy- střílel na soudce Markoffa?

Sériový sexuální násilník John Curtis, jehož případy v minulosti řešila Jo Danvilleová ještě jako agentka FBI, se vrací do jejího života. Hrozí, že ho předčasně propustí z vězení na kauci pro křivou výpověď jedné z jeho bývalých obětí. Jo Danvilleová navštíví sexuálního predátora a násilníka Johna Curtise ve vězení. Otec jedné z Curtisových obětí, znásilněné Sereny, je senátor Kirk Matthews, a ten si nepřeje, aby Jo dále vyšetřovala tento případ. Nelíbí se mu, že Jo navštěvuje Curtise ve vězení. Svědectví poslední Curtisovy oběti Ali Randové však paradoxně umožní, aby Curtise předčasně propustili z vězení. Senátor zúří a Danvillové se vrací minulost. Obchází ji staré noční můry, kvůli kterým opustila řady FBI. Mac Taylor a Lindsay se pokusí obnovit proces, na kterém budou svědčit proti Curtisovi, aby nikdy nevyšel z vězení.

Hlavní postavy
Lindsay Monroová
Mac Taylor
Dr. Sid Hammerback
Danny Messer
Sheldon Hawkes
Adam Ross
Don Flack
Jo Danvillová
Vedlejší postavy
James Nelson
reportérka
Serena Matthewsová
Tommy Hill
policista
soudce Vincent Corsica
kurátor
Nicholas Albertson
senátor Kirk Matthews
Pavel Danshov
soudce Philip Winford
laborantka
vládní úředník
John Curtis
reportérka
Nora Bootheová
Ali Randová
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevCrossroads (neoficiální název)
Původní názevCrossroads
Rok natočení2011
Premiéra18. listopadu 2011
Česká premiéra2. září 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody