plakát seriálu

Kriminálka New York

(CSI: NY)

Epizoda 8×07 – Crushed
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mladou ženu našli rozdrcenou pod sutinami zříceného balkónu před rodinným domem, kde se konal divoký večírek středoškoláků. Padající balkón ji však neusmrtil, předtím ji zaškrtili.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Když si skupina teenagerů udělá párty v rodinném domě, zvěst o oslavě se rozšíří po okolí jako blesk. Na večírek se valí stále víc a víc nepozvaných hostí, kteří se chtějí bavit. Když je uvnitř těsno a nedá se ani hýbat, mladí lidé se vyrojí na balkón. Ve chvíli, když na něj vynesou těžký mramorový stůl, dřevěný balkón neudrží tak velkou zátěž a zřítí se i s nimi. Pod zbořeništěm a sutinami balkónu před domem leží mrtvá Libby Drakeová, organizátorka večírku a jeho hostitelka. Tým CSI zkoumá zbytky balkónu, a nezjistí žádné stavební ani konstrukční chyby. Dřevěný balkón se zřítil výlučně v důsledku obrovského přetížení, které způsobil mramorový stůl spolu s váhou množství lidí, kteří se najednou nahrnuli na balkón. Za neštěstí je zodpovědný ten, kdo přesunul na balkón těžký stůl. Danny prozkoumá otisky prstů a dlaní na stole, stopy vedou k chlapci jménem Sam, který leží zraněný v nemocnici.

I když zřícený balkón Libby rozdrtil, nebyl příčinou její smrti. Děvče předtím někdo udusil. Podezřelých je mnoho. Jak se ukáže, Libby byla pořádná potvora a mnoho lidí, které šikanovala, ji měli plné zuby. Po její smrti dokonce tvrdí, že život bez ní bude na zemi snesitelnější.

Libbyn přítel Jake Bennett má několik lehkých zranění. Tvrdí, že Libby nikdy neublížil, pobil se jen s nepozvanými hosty, kteří se valili dovnitř a situace se nedala zvládnout. Na Libbyně hrdle je náhrdelník, který oběť nenosila a vrah jí ho připnul až po smrti. Jsou na něm dva profily DNA. Jeden patří Kate Weberové, děvčeti, které Libby s Jakem šikanovali, druhý vzorek DNA patří Kateině nevlastní sestře Rachel Weberové, která Libby obvinila, že Kate zničila život. Kdo zaškrtil Libby a pohodil její tělo před dům těsně před pádem balkónu, který ji přivalil už mrtvou?

Hlavní postavy
Lindsay Monroová
Mac Taylor
Dr. Sid Hammerback
Danny Messer
Adam Ross
Sheldon Hawkes
Don Flack
Jo Danvillová
Vedlejší postavy
John Curtis
Ali Randová
Jake Bennett
Libby Drakeová
Kate Weberová
Mickey Nash
mladík s pivem
Rachel Weberová
Erin Watson
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevCrushed (neoficiální název)
Původní názevCrushed
Rok natočení2011
Premiéra11. listopadu 2011
Česká premiéra2. září 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody