plakát seriálu

Kriminálka New York

(CSI: NY)

Epizoda 5×24 – Důvody podvodu (Grounds for Deception)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Stella neustala v pátrání po Sebastianu Diakosovi, který se jí pokusil zabít (viz. 5. díl - Cost of Living, The) i přes Macův rozkaz. Ohniskem pro rozepři je skutečnost, že Stella Macovi neřekla o tom, že Sebastiana už dávno našla mrtvého (viz. 18. díl - Point of No Return). Dostává se s ním do hádky po jejímž ukončení odevzdává odznak.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V parku je nalezena mrtvola Diacosova společníka se Stellinou adresou v kapse. Na obalu na vražednou zbraň je navíc nalezen otisk prstu profesora Papakoty, který Stele v jejím mládí nahrazoval otce. Stella stále pátrá na vlastní pěst a zjišťuje, že obraz, který ji Papakota dal po úspěšném zakončení policejní akademie, je ve skutečnosti drahá památka patřící řeckému národu. Papakota je nejenom zlodějem řeckých památek, ale i hlavním podezřelým z vraždy, přičemž toto podezření umocňuje ještě to, že náhle zmizel.

Stella se za ním vydává do Řecka pro odpovědi, ale zastihne jenom jeho bratra. Papakotu také zahlédne, ale ten jí uteče. Před muzeem, kde chce odevzdat obraz se setkává s Macem, který sledoval stopy a za Stellou odletěl. Přináší jí také bolestivou pravdu na fotografii - Papakota znal Stellinu matku a Stelle o ní nikdy nic neřekl, i když o ní nevěděla vůbec nic.

Večer v hotelu je Stella napadena Papakotovým bratrem, který se jí pokouší zabít. Jeho rukavice přivádí Stellu a Maca do sadu za městem, kde po nich Papakotův bratr a vrah Diacosova společníka střílí. Mezitím co Mac honí vraha Stella se setkává s profesorem a dozvídá se pravdu, načež jí Papakota zasažen kulkou umírá v náručí.

Mac a Stella se vrací do NY, kde Mac vrací odznak tam, kam patří.

Hudba v epizoděvložit další píseň

The Girl and the Robot (Röyksopp)

Danny a Lindsay analyzují DNA podezřelého.
Hlavní postavy
Mac Taylor
Lindsay Monroová
Danny Messer
Dr. Sid Hammerback
Adam Ross
Sheldon Hawkes
Don Flack
Stella Bonaserová
Vedlejší postavy
Stella Bonaserová - 8 let
profesor Papakota
Areti Moungriová
detektiv Christos Temmas
George Kolovos
Řekyně
Olympia
Tasso Papakota
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDůvody podvodu
Původní názevGrounds for Deception
Rok natočení2009
Premiéra13. května 2009
Česká premiéra16. prosince 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody