Kriminálka New York

Kriminálka New York (CSI: NY) — 8. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Jedna svatba a jeden pohřeb

Svatbu dvou příslušníku z vyšší společnosti překazí "maličkost" - uprostřed svatebního stanu totiž na stoličce sedí mrtvý ženich...

Stella dostane další balíček - tentokrát jsou v něm krvavé kousky puzzle. Nejsou však určené jí, ale Macovi, aby si vzpomněl na nejtajnější tajemství svého života...

Svatební den bohatého páru v Central parku se změní v dokonalý zmatek, když mezi svatebčany vypukne pěstní souboj ještě před začátkem obřadu. Rozrušená nevěsta Emma Blackstonová vběhne do svatebního stanu a křičí na svého budoucího manžela, milionáře Bretta Dohna, aby zakročil. Ten jí však už nepomůže - je mrtvý.

Na místo činu přichází Mac s týmem. Nejsou schopni určit příčinu smrti. Dr. Hawkes jim však do brzo odpověď, když najde masivní bodnou ránu pod ženichovou košilí. Oběť nekrvácela, protože vrah ránu překryl bublinkovým igelitem. Nepřítomnost krve ve stane jasně naznačuje, že tu k vraždě nedošlo. Dr. Sid Hammerback v márnici zůstane v šoku, když v ráně najde mobilní telefon a hromadu růžových bonbónů.

Danny a Flack zjistí, že Dohna zabili v jeho bytě a až potom přenesli do svatebního stanu. Zdá se, že bublinkový igelit a bonbóny pocházely z nějakého svatebního daru, který se však z místa činu ztratil. Analýzou Dohnova telefonu zjistí, že se na něm nachází stříbrný lupínek totožný s těmi, které zdobí svatební dortu. Zabil Dohna dodavatel jídla Timothy Maxwell? Anebo jeho svědek George Foodim, který také nemluví úplnou pravdu?

Stella při odchodu ze soudu najde ve svém autě podezřelý balík. Přivolá protiteroristickou jednotku, ale balík neobsahuje žádnou bombu, jen kapsu se zakrvácenými kousky puzzle. Stella si myslí, že je to další nevítaný dáreček od nápadníka Drewa Bedforda. Když rozzuřená přijde do jeho kanceláře a vysype puzzle na stůl, až tehdy si všimne, že kousky skládačky jsou krvavé. V laboratoři požádá technika Adama Rosse, aby puzzle poskládal.

Až po delší době si Adam uvědomí, že jde o prostorové puzzle, které zobrazuje newyorské panorama, ale jeden kousek z budovy mrakodrapu chybí. Podle Stelly je možná odpověď právě v tom, co zobrazuje chybějící kousek. Spolu s Lindsay navštíví 36. patro reálné budovy, které se shoduje s chybějícím kouskem skládačky. V opuštěných místnostech najdou zlověstné stopy - další škatulku s puzzle, starou koženou tašku a křídový obrys těla na podlaze.

Adam zjistí, že ve škatulce jsou některé kousky, které nepatří do panoramatu New Yorku. Zároveň chybí další kousek z jedné budovy. Stella s Lindsay znovu vyrazí do ulic, horší však je, že blok nájemních domů právě zdemolovali. Je možné, že neznámý to udělal záměrně? Stella stále není schopna porozumět naznačeným stopám a hlavně tomu, proč jí to někdo posílá. Když si však Mac prohlídne poskládané puzzle, uvědomí si, že chybějící kousky směřují k jeho osobě. V první budově vyšetřoval svou první vraždu, ve druhé se zase nacházel jeho první newyorský byt.

Mac si dá všechno do souvislostí a je si jistý, že puzzle posílá tajemný volající, kterého nazval 333, protože mu telefonuje noc co noc přesně o 03:33. Určitě mu ukradl i batoh, když se vracel z Londýna a vložil do něj zakrvácené tričko. Je jasné, že tajemný neznámý sleduje každý jeho pohyb. Při bližším zkoumání zjistí, že další puzzle skutečně není newyorské, ale patří do panoramatu Chicaga. Jde o budovu Chicago Tribune. Stále však neznají odpověď na otázku komu patří krev na puzzle. Mac se rozhodne přistoupit na hru neznámého a odcestovat do svého rodného Chicaga...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Jedna svatba a jeden pohřeb
 • One Wedding and a Funeral
 • 4. série, 9. epizoda (celkově 80. díl)
 • 21. listopadu 2007
 • 30. března 2010
 • 2007
 • 60 minut
 • www.imdb.com/title/tt1122949/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
lukascoolarik