plakát seriálu

Kriminálka New York

(CSI: NY)

Epizoda 8×02 – Keep It Real
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

CSI vyšetřuje smrt mladého může, přičemž odhalí padělatele bankovek.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V úvodní scéně sledujeme rockový koncert kdesi v nočním klubu. Frontmanka a zpěvačka skupiny Miranda Becková má oči jedině pro jednoho může z davu, Michaela Schaefera. Jeho kamarád Josh si toho také všimne a řekne mu, že mu závidí.

CSI je přivolána k vraždě mladíka v jeho bytě. Jedná se o Michaela, který byl předtím v rockovém klubu. Vedle mrtvoly se válely bankovky v hodnotě 20 dolarů. Na místě činu je i Miranda, která při výslechu nic moc nesdělí, protože spala a poté co uslyšela výstřel, našla Michaela již mrtvého. Byt obýval spolu s Joshem, ale ten je neznámo kde.

Při vyšetřování se podaří zjistit, že 20 dolarové bankovky byly ve skutečnosti hodnoty 5 dolarů, ale pomocí chemických přípravků a speciální tiskárny byly padělány. Padělatelem ovšem nebyl Michael ale jeho spolubydlící Josh. Michael měl smůlu, protože Josh se dozvěděl, že chce Mirandě koupit kytaru za 2.000 dolarů a tak mu dal sumu ve falešných bankovkách, ale neřekl mu to. Když následně obchodník Randy Davis zjistil, že mu Michael zaplatil falešnými penězi, tak ho navštívil a chtěl pravé peníze. Když se s Michaelem přetahoval o zbraň vystřelil a usmrtil ho.

Zajímavostí tohoto dílu je, že se Gary Sinice jako Mac vrátí na místo šéfa CSI, ovšem tato jeho náhlá změna není oproti prvnímu dílu nijak konkrétně vysvětlena. Mac pouze konstatuje, že svému nadřízenému vrátil zpět svou žádost o odchod do důchodu.

Hlavní postavy
Lindsay Monroová
Mac Taylor
Dr. Sid Hammerback
Danny Messer
Sheldon Hawkes
Adam Ross
Don Flack
Jo Danvillová
Vedlejší postavy
Randy Davis
punkový rocker
Josh Herman
Tyler Josephson
punkový rocker
Chad Hendricks
Alex Kirkland
Michael Schaefer
Miranda Becková
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevKeep It Real (neoficiální název)
Původní názevKeep It Real
Rok natočení2011
Premiéra30. září 2011
Česká premiéra3. srpna 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody