Kriminálka New York

Kriminálka New York (CSI: NY) — 8. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Láska k ledu

Krásná modelka je zavražděna na slavnostním reklamním večírku v ledové jeskyni. Vyšetřovatelé musí pracovat rychle, neb je riziko, že se důkazy brzo roztečou. Při běžeckých závodech v Central Parku je otráven jedovatým plynem jeden z maratónců...

V newyorské městské části Tribeca se koná slavnostní párty při příležitosti uvedení nové značky vodky na trh. Elegantní klub zkrášluje scéna zimní zamrzlé pohádkové krajiny a hosté se baví s vodkovými koktejly v rukách. Jejich zábava se však končí předčasně. Krásnou Tonyu Nettlesovou, hlavní tvář reklamní kampaně na vodku Buri, naleznou zavražděnou v kostýmu ledové královny. Probodli jí rampouchem v podobě artefaktu, který je součástí královských insignií!

Detektiv Don Flack a Mac zkoumají vstupní rány v těle oběti a její kostým postříkaný krví. Podle charakteru bodnutí tuší, že vražednou zbraní byl rampouch. Danny a Lindsay najdou zakrvavený spínací špendlík a zvláštní sponu. Mac a Lindsay musí zachovat teplotu ledové jeskyně dostatečně nízkou, aby se místo činu příliš rychle neroztopilo a nezničili se důkazy. Modelku propíchli v ledové komnatě. Na vražedném nástroji najde Lindsay stopy živice a otisk prstu. Přítel oběti Liam Griffin tvrdí, že v době večírku byl s rodiči na severu státu New York, po jeho návratu už Tonya nežila. Soudní patolog Sid potvrdí šokující zjištění - v krvi modelky nebyly žádné stopy alkoholu, ale žaludek měla plný vodky! Kriminalisté si myslí, že mohla být zavražděna lahví vodky, která však nebyla vyrobená ze skla, ale z ledu v podobě rampouchu. Po vpichu rampouchu do jejího žaludku se led rozpustil a vodka se do něj nalila.

Danny vyslýchá číšníka Colina Flynna, který sledoval oběť při převlékání dírou ve stěně její šatny. Lindsay najde stopy nikotinu, máty a žvýkačky na rampouchu a spojí je s další modelkou a číšnicí Jennifer Andersonovou, která jako první našla zavražděnou oběť. Jennifer připustí, že vešla do šatny oběti a porvala se s ní, ale několik hodin před její smrtí. Žárlila, že tváří reklamní kampaně se stala Tanya a ne ona.

Liam se při výslechu přizná, že jeho vztah s Tanyou byl v poslední době na bodu mrazu, protože Tanya mu oznámila, že chce jejich vztah co nejdřív ukončit. Kdo měl nejlepší motiv vraždy? Zabíjela žárlivá konkurentka, ledová princezna Jennifer, anebo zhrzený přítel Liam, kterého chtěla ledová královna opustit?

Na druhém konci města Mac a Stella vyšetřují jiný případ. Zkoumají tělo sportovce Owena Reida ležící v kaluži vlastní krve nedaleko běžecké dráhy, na které se v Central Parku právě koná maratón. Na zádech má mastný a krvavý otisk prstu. Dr. Sheldon Hawkes potvrdí, že jasná barva jeho krve v kontrastu bledé tváře jsou klasickými příznaky otravy kyanidem. Mac podezřívá obsluhu stanice, která poskytuje sportovcům občerstvení a první pomoc. Na běžecké trati najde náhubek a trysku z kyslíkové bomby. Sid potvrdí, že příčinou smrti není je otrava kyanidem, ale kysličníkem uhelnatým. Na těle oběti naleznou stopy rybích jiker.

Stella vyslýchá sportovce Michaela Gibsona, který běžel maratón spolu s Owenem. Když proběhl cílovou páskou, prozkoumali jeho oděv a na tričku našli krev. Michael tvrdí, že před startem si vždy natře části těla vazelínou, aby zmírnil tření, proto má od ní zamazané prsty. Když na tratí předbíhal Owena, jen ho plesknul po zádech, čímž vysvětluje mastný otisk svého prstu na těle oběti. Stella a Mac vyslechnou i spoluorganizátora maratónského běhu v Central Parku, Richarda Keitha. Muže, připoutaného na invalidní vozík, před lety zbili a od tehdy nechodí. Nejmodernější technika v laboratořích C.S.I. potvrdí, že útočníkem, který kdysi Richarda napadl a způsobil mu paralýzu, byl právě zavražděný Owen.

Dr. Sheldon Hawkes objeví zvířecí stopy na náhubku z plynové bomby, který ohryzala sicilská divoká kočka. Kdo ze seznamu podezřelých lidí chová nelegálně zvířata? Heather Ryanová se přizná, že vlastnila sicilskou kočku, ale ta dávno zdechla. Označí místo, kde jí pochovala. Stella nařídí exhumaci těla kočičí mrtvolky, potom však objeví stopy po kočičích drápech i na roletě sousedova okna. Při prohlídce sousedova bytu Stella najde nejen kyslíkovou bombu, ale i jikry ze suši. Tyto důkazy jednoznačně spojují souseda s Owenovou vraždou. Teď už jen nalézt motiv...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Láska k ledu
 • Love Run Cold
 • 3. série, 3. epizoda (celkově 50. díl)
 • 4. října 2006
 • 17. března 2009
 • 2006
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt0849857/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
lukascoolarik