plakát seriálu

Kriminálka New York

(CSI: NY)

Epizoda 9×08 – Late Admissions
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tým CSI vyšetřuje vraždu středoškoláka, který chtěl v novinách odhalit pravdu o masovém užívaní drog studenty na jeho škole, protože ho hluboce zasáhla smrt kamaráda, který se nechtěně předávkoval dextroamfetaminem a zemřel. Proti drogám na škole nikdo nezasáhl, neboť zlepšovaly studijní a sportovní výsledky studentů a tím i dobrou pověst školy.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Kriminalistka Lindsay Messerová se vrací do rodné Montany, aby navždy uzavřela temnou kapitolu své minulosti. Na střední škole se studenti - teenageři běžně dopují dextroamfetaminem, aby si před zkušebními testy povzbudili při učení paměť, výdrž a výkonnost. Nikdo proti tomu nezasahuje, protože drogy zlepšují studijní i sportovní výsledky celé školy. Školu však postihne série neštěstí. Nejprve se Nate předávkuje drogami a alkoholem a týden po jeho smrti najdou v knihovně mrtvého i jeho spolužáka Lukea Stevensona, toho však zavraždili úderem kávové konvice do hlavy. Stopy vedou nejen k jeho spolužákovi - dealerovi Billymu Whartonovi, který měl drogu na předpis a prodával jí studentům, ale i k řediteli Connorsovi, který proti drogám nezasáhl, neboť výkony studentů zlepšovaly obraz jeho školy. Luke však chtěl napsat otevřený dopis do deníku New York Times o drogách na střední škole a smrti spolužáka, čímž by definitivně zničil život mnoha lidem. A jeden z nich to nemohl dopustit a zavraždil ho.

Luke měl v ruksaku dextroamfetamin, ale on drogy nebral. Otisky prstů na batohu zavedou kriminalisty k Billymu Whartonovi. Chlapec, kterému tento lék předepsali, ale tvrdí, že mu je Luke ukradl a včera se proto i poprali. Mac Taylor ani Flack mu nevěří. Danny zkoumá dlouhý blond vlas poškozený chemikáliemi ve vodě v bazénu. Patří studentce Melanie Rogersové z plaveckého týmu. Melanie randila s Natem, ale vypoví, že chlapec se změnil když začal užívat dextroamfetamin. Mohla mít motiv zabít Lukea, aby ukradené léky vrátila Nateovi. Melanie tvrdí, že Lukea velmi poznamenala a zranila Nateova smrt. Ona Luka nezabila, dokonce mu po Nateově smrti donesla a darovala Nateovy hodinky, protože si myslela, že Nate by si to přál. Danny testuje Lukeův notebook. Luke psal otevřený dopis do novin New York Times, ve kterém chtěl odhalit, že na středních školách se běžně užívají drogy jako dextroamfetamin a poškozují studenty.

CSI prozkoumá Billyho telefon a zjistí, že drogy prodával více spolužákům. Aby se Billy zachránil, spolupracuje s CSI. Ředitel školy, pan Connors, o drogách věděl, ale nezakročil proti nim, protože zvyšovaly výkonnost studentů a jejich výborné známky na zkouškách byly pro školu vyznamenáním a vylepšovaly její obraz. Hawkes zkoumá, zda Lukea nezabil ředitel školy Connors, ale nemá dostatek důkazů, protože otisky prstů na konvici s kávou jsou nekompletní. A tak zakročí poručík Taylor. Po kompletní digitalizaci otisků mají fotku vraha. Ten nejprve chtěl Lukea přesvědčit, aby školu neudal do novin, protože zruinuje život mnoha lidem. Ale Luke nemohl zapoměnout na Nateovu smrt a chtěl udělat správnou věc. Vrah ztratil trpělivost a chytil do ruky konvici s kávou a Lukea s ní zabil. Kdo to je?

Hlavní postavy
Lindsay Monroová
Mac Taylor
Dr. Sid Hammerback
Danny Messer
Sheldon Hawkes
Adam Ross
Don Flack
Jo Danvillová
Vedlejší postavy
Melanie Rogersová
Billy Wharton
svědek popravy
Robert Monroe
vězeňský dozorce
Blake Connors
Frank Stevenson
Kelly Duparsová
Jesse Crawford
Daniel Katums
mladá Lindsay
Luke Stevenson
ředitel Hal Kinney
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevLate Admissions (neoficiální název)
Původní názevLate Admissions
Rok natočení2012
Premiéra16. listopadu 2012
Česká premiéra24. března 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody