plakát seriálu

Kriminálka New York

(CSI: NY)

Epizoda 7×21 – Life Sentence
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Po dešti kulek, které zasypou kriminalistickou laboratoř, se Mac a jeho kolegové stanou součástí vendety, jejíž kořeny sahají do minulosti před 17 lety. Dochází ku šokující konfrontaci událostí z roku 1994...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Před 17 lety policajti Mac Taylor a William Hunt zatkli gaunera Raymonda Harrise, který jim tehdy přísahal pomstu. Dnes Hunt přijde do kriminalistické laboratoře za Taylorem a tvrdí, že Mac mu poslal sms, aby ho navštívil. Než si stihnou popovídat, zasáhne laboratoř sprška kulek. Zůstane několik raněných včetně Hunta, který má zasáhnuté rameno. Mac odhadne, že útočník střílel z prázdného poschodí protější budovy. Tým najde na místě útočnou pušku AK-47 a plán metra. Je jasné, že útočníkem je Harris.

Mac obviní Hunta, že naschvál vystavil kriminalisty CSI nebezpečí. Hunt kontruje, že pouze urychlil dění. Nalezená puška se váže k drogové ozbrojené loupeži z roku 1994. Svědkové tehdy tvrdili, že kulky přišly z druhého poschodí. Mac si uvědomí, že to bylo místo, kde s Huntem zatkli Harrise. Nenašli však tehdy žádnou zbraň. Hawkes tvrdí, že puška byla asi ukrytá za stěnou. Harrise však v jeho starém bytě nenajdou. Ten se mezitím dostaví na policejní okrsek a stěžuje si, že ho obtěžuje muž podobající se na policajta, který ho před 17 lety zatýkal. Týmu nezůstává nic jiného, než postavit Hunta do řady, aby ho Harris identifikoval. Ten však tvrdí, že nikoho z možných podezřelých nepoznal. Mac ví, že Harris si přeje, aby měli strach z jeho pomsty. Mac jeho hru odmítá a požádá Flacka, aby Harrise sledovali. Mac se současně rozhodne, že bude za každou cenu s Huntem.

Tým prohledává Harrisův byt a skutečně za stěnou najdou mezeru, kde byla ukrytá Ak-47 a munice. Pod kobercem objeví i malé množství krve. Ještě větší je však pod podlahou. Krev patřila Mirandě Thomasové, Harrisově snoubence, kterou našli mrtvou několik týdnů po Harrisově zatčení. Mirandinu DNA našli i na růženci v domě bývalého drogového dealera Luciuse Woodse, který zemřel na vyhladovění a dehydrataci před několika týdny. Woods byl Harrisovým šéfem a drogy a peníze, které Harrisovi zabavily v noci, kdy ho zatkli, patřily Woodsovi. Mac a Jo zjistí, že z tašky po Harrisově zatčení zmizelo více než sto tisíc dolarů.

Mac konfrontuje Hunta, který se přizná, že je ukradl, ale čin je už promlčený. Harris si za mřížemi dal dohromady, že Mirandu zabil Woods pro ukradené peníze. Celé roky spřádal svou pomstu - Woodse zabil dlouhou a bolestivou smrtí, ale následně si uvědomil, že Woods nebyl zodpovědný za smrt jeho snoubenky. Macovi se podaří následně odhalit pravdu o Mirandině smrti - podle otisku prstenu v zaschnuté krvi pod podlahou ví, že pachatelem byl Hunt. Harris je však přesvědčený, že vrahem je Mac a je rozhodnutý zabít ho.

Hlavní postavy
Lindsay Monroová
Mac Taylor
Dr. Sid Hammerback
Danny Messer
Adam Ross
Sheldon Hawkes
Don Flack
Jo Danvillová
Vedlejší postavy
Trevor Arnette
policista Stone
Lucius Woods
Miranda Thomasová
detektiv Angela Sayerová
Raymond Harris
William Hunt
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevLife Sentence (neoficiální název)
Původní názevLife Sentence
Rok natočení2011
Premiéra6. května 2011
Česká premiéra14. července 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody