plakát seriálu

Kriminálka New York

(CSI: NY)

Epizoda 8×09 – Means to an End
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Sériový sexuální násilník John Curtis, jehož případy v minulosti řešila Jo Danvillová ještě jako agentka FBI, se vrací do jejího života. Hrozí, že ho předčasně propustí z vězení na kauci pro křivou výpověď jedné z jeho bývalých obětí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Snaha dosáhnout spravedlivého trestu pro sériového sexuálního násilníka Johna Curtise vyjde naprázdno, když zločince předčasně propustí z vězení na kauci. Pomohlo mu falešné svědectví jedné z jeho bývalých obětí, která ho chtěla potrestat, ale naopak, křivou výpovědí mu pomohla na svobodu. Případ se zkomplikuje, když falešně svědčící oběť Ali Randovou zavraždí a sexuální predátor je na svobodě. Jo Danvillová, která zločince chytala ještě jako agentka FBI, znovu rozběhne nebezpečné pátrání, aby dostala nebezpečného netvora za mříže a vypátrala vraha mladé svědkyně.

Někdo zavraždil důležitou svědkyni Ali Randovou, která vypovídala proti sériovému sexuálnímu násilníkovi Johnovi Curtisovi. Jo Danvillová se snaží obnovit proces, aby netvora dostala za mříže a pátrá po vrahovi svědkyně, kterou někdo zřejmě zmanipuloval, aby křivě vypovídala. Stopy vedou k senátorovi Matthewsovi, který je otcem jedné ze znásilněných obětí zločince. Ale z vraždy svědkyně je podezřelý i Frank Waters, bývalý kolega Danvillové z FBI, který se netajil tím, že boj proti Curtisovi povede až do jeho úplného konce, a to všemi prostředky. Jo Danvillová je vyděšená, když zjistí, že Frank Waters, mohl spolupracovat s Ali a zmanipulovat ji, aby svou výpovědí Curtisovi maximálně přitížila. Později ji mohl zavraždit, aby zametl za sebou stopy. Nejnovější důkazy vedou k senátorovi Kirkovi Matthewsovi. Senátor se přizná, že by opravdu udělal všechno, jen aby se pomstil muži, který znásilnil jeho dceru a před ničím by se nezastavil. Danvillová se setká s další Curtisovou znásilněnou obětí a nakonec stojí tváří v tvář samotnému netvorovi Curtisovi.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Lindsay Monroová
Mac Taylor
Dr. Sid Hammerback
Danny Messer
Sheldon Hawkes
Adam Ross
Don Flack
Jo Danvillová
Vedlejší postavy
John Curtis
Frank Waters
Serena Matthewsová
Amanda Tannerová
senátor Kirk Matthews
laborantka
Ali Randová
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMeans to an End (neoficiální název)
Původní názevMeans to an End
Rok natočení2011
Premiéra2. prosince 2011
Česká premiéra4. září 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody