plakát seriálu

Kriminálka New York

(CSI: NY)

Epizoda 6×16 – Nejistá pravidla (Uncertainty Rules)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mac a jeho tým řeší případ brutální čtyřnásobné vraždy, ke které došlo v jednom z newyorských hotelů. Podezřelým je student, který má v sobě vysokou dávku LSD a na nic si nepamatuje.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V hotelu najdou čtyři zmasakrovaná těla a podezřelý z brutálních vražd se se sekerou v ruce potácí ulicemi. Vyjde najevo, že dva zavraždění muži byli jeho přáteli a v hotelu oslavoval předešlou noc své 21. narozeniny. Po vyšetření vyjde najevo, že student fyziky James Roberts měl v sobě vysokou dávku LSD a nedokáže si vzpomenout na žádný detail toho, co se v pokoji stalo. Jen stále tvrdí, že ho napadli klauni a žádné drogy nikdy nebral. S pomocí modelů rozstřiku krve a útržky z paměti podezřelého se týmu vyšetřovatelů podaří objasnit všechny mladíkovy kroky z noci vraždy. Vyjde najevo, že dvě ženské oběti pracovaly pro místního drogového dealera, ale chtěly se od něj osvobodit.

Děvčata se s mladíky náhodně setkaly na ulici a doprovodily je do baru, kde jim do nápojů nasypaly LSD, aby je mohly později okrást. Dealer spolu se svým bodyguardem skupinu sledovali až do hotelu, kde čtyři z nich zavraždili. Roberts zůstal ušetřený jen proto, že v době činu byl v koupelně. Když z ní vyšel, uviděl děsivou scénu, vzal sekeru a utekl na ulici. Dealer ví, že jeho zločin má svědka, a tak ho chce zabít.

Hlavní postavy
Mac Taylor
Danny Messer
Sheldon Hawkes
Adam Ross
Don Flack
Stella Bonaserová
Vedlejší postavy
James Roberts
Gerald Gordon
Mary Rieslingová
Jackie Wrightová
Henry Wainright
Calvin Moore
Rufus Knox
policista
Sarah Catesová
Cassie Davisová
Lacey Deshaneová
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNejistá pravidla
Původní názevUncertainty Rules
Rok natočení2010
Premiéra3. března 2010
Česká premiéra16. února 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody