plakát seriálu

Kriminálka New York

(CSI: NY)

Epizoda 6×18 – Odpočívej v pokoji, Marino Garitová (Rest in Peace, Marina Garito)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Když je nalezena zastřelená žena, jejíž bratr je 15 let nezvěstný, Stella důrazně odmítne tvrzení patologa, že jde o sebevraždu, protože znala oběť osobně a celé tři roky jí pomáhala pátrat po nezvěstném sourozenci - dvojčeti. Nešťastná žena zřejmě narazila na stopu zločince, a ten ji musel umlčet dříve, než odhalí jeho identitu...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Vyšetřovatelé také mají svou skříň s kostlivci. Stellu straší starý případ zmizení malého chlapce Luka, jehož sestra Marina Garitová celých patnáct let věřila, že ho unesli a určitě žije. Teď je nalezena mrtvá a jediný, kdo nevěří, že spáchala sebevraždu, je Stella. Stella a Marina spolu telefonovaly celé tři roky každé pondělí, aby si navzájem vlévaly naděje, že Luke ještě žije. Všechny důkazy však potvrzují opak. Stella se rozhodne ještě jednou prohledat Marinin byt. V bytě se skrývá neznámý muž, ale podaří se mu utéci. Při opětovném hledání důkazů následně vyjde najevo, že Marinu skutečně zavraždili. Stella je přesvědčená, že muž, který byl v bytě, byl Marininým nevlastním otcem, kterého kdysi též podezřívali z chlapcova zmizení.

Začíná pátrání po únosci a několikanásobném vrahovi, který má na svědomí Marinu a jejího bratra Luka. Mezi rozsypanými bramborovými hranolky z jídla, které Marina snědla těsně před smrtí, se na zemi najde i zvláštní hranolek z umělé hmoty, jakési měkké pěny, k nerozeznání podobný těm bramborovým hranolkům. Ale jak se na zem dostal a odkud pochází? Detektiv Lindsay Monroeová v laboratoři bravurně dokáže, odkud zvláštní pěnový hranolek pochází a proč je jednoznačným důkazem vraždy. Hlavním podezřelým je jistý Tony Dirisa. Stellu se při pronásledování podezřelého na plovárně pokusí neznámý muž utopit v bazénu. Stella jen tak tak unikne smrti. Naplnil se tím její zlý sen, jakási předtucha, kterou měla celou dobu před zahájením vyšetřování, že jí hrozí smrtelné nebezpečí.

Mezitím poručík Taylor prohlubuje svůj vztah s atraktivní Aubrey Hunterovou, do které se zamiloval. Zjistí, že žena pracuje jako lékařka na pohotovosti newyorské nemocnice.

Hlavní postavy
Mac Taylor
Lindsay Monroová
Danny Messer
Dr. Sid Hammerback
Sheldon Hawkes
Adam Ross
Don Flack
Stella Bonaserová
Vedlejší postavy
laborantka
Luke Garito
Tony Dirisa
Marina Garitová
detektiv Ray Jackson
Aubrey Hunterová
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevOdpočívej v pokoji, Marino Garitová
Původní názevRest in Peace, Marina Garito
Rok natočení2010
Premiéra7. dubna 2010
Česká premiéra23. února 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody