plakát seriálu

Kriminálka New York

(CSI: NY)

Epizoda 7×10 – Shop Till You Drop
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mac a jeho tým pátrají po vrahovi neoblíbeného manažera obchodního domu, kterého našli ve výkladu obchodního domu vyzdobeném k nadcházejícím vánočním svátkům...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Blíží se vánoční čas a Jo vytáhne Maca do ulic New Yorku, aby se podívali na každoroční odhalení svátečního výkladu renomovaného obchodního domu na Manhattanu. Mac si v davu všimne kapsáře a dá se do jeho pronásledování. Jo velmi nerada opustí své dobré místo před výkladem a pomůže Macovi. Kapsáře chytí a mezitím se výklad odkryje. Mezi ozdobami a dárkovými balíčky visí tělo mrtvého muže. Jde o Richarda Grossmana, neoblíbeného manažera obchodního domu, kterým všichni zaměstnanci opovrhovali.

Hlavním podezřelým je zaměstnanec Pascal Denton , který se s Grossmanem krátce před jeho smrtí pohádal. Denton byl ještě před šesti měsíci zasnoubený s prodavačkou Alenou Maybrookovou, která se s ním však z neznámých příčin rozešla. Prohlásí, že je nevinný, ale má radost, že je Grossman mrtvý. Následně musí vyšetřovatelé konstatovat, že Denton není pachatelem.

Mezitím najdou na oděvu kapsáře krev. Ten tvrdí, že do něho vrazila mladá žena, která v panice utíkala z obchodního domu. Podle záběrů vyjde najevo, že to byla Alena Maybrooková a krev nalezená na toaletě obchodního domu patří též jí. Konečně se tím vyšetřování někam pohne.

Hlavní postavy
Lindsay Monroová
Mac Taylor
Dr. Sid Hammerback
Danny Messer
Sheldon Hawkes
Adam Ross
Don Flack
Jo Danvillová
Vedlejší postavy
Richard Grossman
Pascal Denton
Howie Simon
Charles Richmore
Alena Maybrooková
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevShop Till You Drop
Původní názevShop Till You Drop
Rok natočení2010
Premiéra3. prosince 2010
Česká premiéra18. května 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody