Kriminálka New York

Kriminálka New York (CSI: NY) — 8. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Smrtící bzukot

New York má všechno - Times Square, reklamy, večírky a mrtvou modelku v obrovském poháru martini. Tým CSI musí nyní najít toho, kdo tímto brutálním způsobem zrušil večírek...

Opulentní reklamní večírek na Times Square otvírá známá modelka Jenna, když skluzavkou na terase sklouzne do velkého poháru na martini a tancuje v něm s gigantickou olivou v rukou. Milionářskou zábavu však brutálně ukončí sprcha tenisových míčků, které zasáhnou hosty a rozbijí barevnou neonovou reklamu. Kdo je rušitel zábavy a proč zaútočil míčky? Panika vyvrcholí, když zjistí, že modelka v poháru na martini je mrtvá! Zabil jí elektrický proud, když vodiče z neonů popadaly do poháru s tekutinou, v které se koupala? Anebo jí zavraždili velmi rafinovaným způsobem? Stopy zločinu vedou dovnitř gigantické olivy...

Stellu, Lindsay a Flacka přivolají na místo nehody - gigantickou reklamní party na vysunuté plošině na Times Square, kde najdou v obrovském poháru na martini mrtvou modelku. Jenna Donovanová byla součástí reklamní kampaně na Martini. Na prvý pohled jí zabil zásah elektrickým proudem, když do poháru spadly dráty z rozbitého billboardu nad ní. Ten totiž doslova zasypal příval letících tenisových míčků. Kdo tak přesně mířil, že zasáhl jen reklamu Martini? Konkurenční reklamní agentura? A odkud vystřeloval?

Podle drah míčků zjistí, že šly z budovy naproti a brzy najdou i kancelář tenisové asociace. Opilý počítačový technik se přizná, že nastavil stroj na vystřelování míčků přímo na reklamu. Dva a půl roku totiž nepil, ale noc co noc v poslední době ho iritovala reklama na alkohol. Nechtěl nikoho zabít, len přerušit reklamní akci. Dr. Sid Hammerback však při pitvě odhalí, že Jenna byla mrtvá ještě dříve, než jí zasáhl elektrický proud. Příčinou smrti byl otok plic, který možná způsobil silný úder na hrudník ještě před party a podlitiny na těle naznačují, že se Jenny s někým poprala.

Lindsay v její kabelce najde množství lízátek. Nejsou však určeny dětem - jde o směs heroinu a fentanylu, léku proti bolesti. Jde o nejnovější drogový „hit“ nazývaný Magie. Jenna byla nejen dealerkou, ale i uživatelkou, a proto necítila bolest z otoku plic. Rozbitý úlomek z prstenu dovede vyšetřovatele ke šperkářce, která se přizná, že se s Jennou pobila, když od ní chtěla drogy. Ani ona však Jennu nezabila, protože výsledky toxikologických zkoušek dokážou, že něco úplně jiného způsobilo Jenninu smrt.

Byl to smrtelný jed miniaturních medúz, které žijí jen v mořské vodě. Kdo naplnil mořskou vodou se smrtelně jedovatými mini-medúzami obrovskou mičudu ve tvaru olivy, se kterou si modelka v poháru s Martini hrála a házela s ní? Gigantickou olivu někdo proděravěl, aby se smrtelně jedovaté mini-medúzy spolu s vytékající mořskou vodou dostaly na Jenniny ruce a smrtelně jí ožehly.

Na jiném místě města zase Mac a Danny vyšetřují loupežnou vraždu v módní restauraci. Lupič nejdříve zastřelil jednoho z hostů, potom střelil do hlavy mladou číšnici Brandi Parsonsovou. Na místě činu se objeví její přítel Paul Larkin, který spolu s Dannym nastoupí do sanitky. Žena je v bezvědomí a jedinou možností záchrany je operace mozku.

Danny zůstává v nemocnici a čeká, až sa Brandi probere, protože ona jediná může pomoci popsat lupiče. V laboratoři Hawkes najde v lupičově masce, která zůstala v restauraci, úlomky z kostry malého netopýra. Porovnáním stop DNA z masky a zaschnutých spermií na Brandině oblečení, které patří tomu samému muži, Mac nabude přesvědčení, že Brandi spolupracovala s lupičem. Postřelil jí, aby se nemusel dělit o lup?

Případ nabere jiný směr v okamžiku, když neurochirurg, Dr. Gavin Moore, který má Brandi operovat, oznámí Macovi, že někdo unesl jeho bratra Charlese a vyhrožuje, že ho zabije, pokud bude Brandi operovat. Je jasné, že někdo přímo v nemocnici informuje lupiče. A když najednou zmizí Paul Larkin, Mac a Danny si uvědomí, že je podvedl. Podle záznamu průmyslové kamery vidí, že Paul byl před loupeží před barem. Mac si myslí, že lupič Brandi chtěl zabít, protože ho bez masky na tváři poznala.

Brandi však stále nemůže vypovídat, ale naštěstí se jim podaří lokalizovat Charlesův mobil, který je přivede do Larkinova bytu. Únosci a rukojmí jsou sice pryč, ale podaří se jim najít poštovní škatulku, v které je útržek bankovky. Je jasné, že lupiči takto posílali někam peníze. Podaří se je najít dříve, než zabijí Charlese Moorea?
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Smrtící bzukot
 • Buzzkill
 • 4. série, 8. epizoda (celkově 79. díl)
 • 14. listopadu 2007
 • 23. března 2010
 • 2007
 • 60 minut
 • www.imdb.com/title/tt1118117/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
lukascoolarik