plakát seriálu

Kriminálka New York

(CSI: NY)

Epizoda 8×11 – Who's There?
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Realitního magnáta zabijí při vloupání do jeho domu. Není však za jeho smrt zodpovědný někdo z jeho příbuzných?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Dva ozbrojení útočníci vtrhnou do domu bohatého manželského páru Elizabeth a Rona Fergusonových. CSI najde Rona mrtvého a Elizabeth zraněnou. Vyšetřovatelé na místě činu zabezpečí několik stop - útržků hrací karty na Ronově mrtvole a prázdnou, neoznačenou krabici. Elizabeth vysvětluje, že slyšela klepání na dveře. Uviděla balíček a otevřela dveře. Tak umožnila útočníkům vtrhnout dovnitř. Vykradli trezor a svázali je. Ron však jednomu z útočníků strhl masku, čímž umožnil Elizabeth vidět jeho tvář. Jejich dcera Megan má alibi - byla v kině, což může doložit vstupenkou.

V laboratoři se Lindsay podaří najít v krabici zbytky vonné svíčky, což je dovede k výrobci a jeho zákazníkům. Na popis pachatele perfektně sedí Mark Johnston. Tvrdí, že věci se jim vymkly z kontroly, ale v žádném případě se svým komplicem nevraždili. Jméno partnera však zarytě odmítá prozradit. V hledáčku vyšetřovatelů se ocitne Ronův obchodní partner Phillip Roth, protože objeví jeho rozzuřené odkazy. Roth tvrdí, že Ron ničil jejich podnik, aby se Elizabeth v případě rozvodu nedostala k žádnému majetku. Adam zjistí, že karta pochází ze stejného kina, kde byla údajně Megan.

Pravda vyjde na povrch. Mark je Meganiným přítelem a spolu oloupili její rodiče. Megan nesnášela, jak se rodiče nenávidí. Spolu s Markem se jim po loupeži podařilo utéct, ale otce nezabila. Když vyšetřovatelé už vědí, že Ron se chtěl rozvést, jejich pozornost se zaměří na Elizabeth. Zjistí, že Elizabeth si vytvořila na internetu falešný profil a flirtovala s vlastním manželem. Chtěla to jako důkaz jeho nevěry využit u rozvodu. Sid Hammerback konečně zjistí skutečnou příčinu Ronovy smrti. Nezabil ho úder do hlavy, ale nedostatek kyslíku. Je téměř jasné, že ho udusila Elizabeth. Zůstává jen dokázat, jak to udělala, když byla svázaná a zvracela. Najdou vyšetřovatelé nějaký důkaz, že manžela skutečně zabila?

Hlavní postavy
Lindsay Monroová
Mac Taylor
Dr. Sid Hammerback
Danny Messer
Sheldon Hawkes
Adam Ross
Don Flack
Jo Danvillová
Vedlejší postavy
svědkyně
Mark Johnston
Ron Ferguson
Elizabeth Fergusonová
Phillip Roth
Eva Huttonová
Megan Fergusonová
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevWho's There? (neoficiální název)
Původní názevWho's There?
Rok natočení2012
Premiéra13. ledna 2012
Česká premiéra9. září 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody