plakát seriálu

Kurýr

(Transporter: The Series)

Epizoda 2×01 – Být, či nebýt (2B or Not 2B)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na Franka čeká další zásilka. Tentokrát má na starosti malého kluka a jeho matku, kterém musí ochránit a včas dostat před italský soud, kde má chlapec svědčit proti vrahovi svého otce coby soudci italského soudu. Jenže onen vrah má zabijáky, kteří nehodlají dopustit, aby Frank zásilku úspěšně doručil. Začíná se tedy boj s časem, na jehož konci někdo z Frankových blízkých zaplatí životem. Krom toho Frankův tým prochází velkou změnou. Místo Carly přichází nová Cat, která by měla Frankovi zprostředkovávat zakázky.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
V 1. epizodě 2. řady tohoto seriálu hraje jednu z hlavních rolí naše česká herečka Klára Issová. Tato epizoda byla částečně natáčena v České republice, v Praze a okolí.
To, že byl tento díl natáčen na území České republiky a Prahy je zde dobře patrné. Nejenže lze spatřit při silniční honičce logo Benziny, ale taktéž se na silnicích vyskytuje poměrně dost aut značky Škoda. Z pražských lokalit pro natáčení posloužil vjezd do podzemního parkoviště u Rudolfina, ale i pražská náplavka, kde se kurýr zbavuje dodávky. V některých záběrech lze spatřit také Pražský hrad.
Hlavní postavy
Frank Martin
Caterina Boldieu
inspektor Tarconi
Dieter Hausmann
Vedlejší postavy
Dezdu Magyar
prodejce aut
asistentka
Bernard Marrone
vězeňská stráž
Aleksander Magyar
Laura Marrone
Yellowed Teeth
státní zástupce
Sofia Marrone
Martino Marrone
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBýt, či nebýt
Původní název2B or Not 2B
Rok natočení2014
Premiéra5. října 2014
Česká premiéra8. května 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka51 minut
Autoři profilu epizody