plakát seriálu

La dama velata

(La dama velata)

Epizoda 1×04 – Fiducia tradita
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Clara je těhotná a intrikánka Adelaide se rozhodne udělat vše pro to, aby Clara o své dítě přišla.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Hned po návratu ze svatební cesty se Clara vydá do San Leonarda, kde se dozví, co se stalo Anitě. Clařin otec Mattea i s Madalenou propustí, protože Cornelio tvrdí, že ho Matteo napadl. Clara pro něj bohužel nemůže nic udělat, protože se od svého žárlivého manžela Guida nedočká žádné podpory. Clara se rozhodne předat svůj náhrdelník, a anonymně pošle peníze Matteovi a Madaleně, Matteo z těch peněz může jít studovat agronomii.

Clara při večeři omdlí a lékař zjistí, že je těhotná. To nehraje do karet Adelaide, protože by mohla porodit mužského dědice a připravit tak Cornelia o dědictví. Jde proto pro Claru zařídit pobyt v „Domově nového života“, pro ženy s rizikovým těhotenstvím, kde podplatí lékaře, aby Clara o dítě přišla.

Guido ji tam jde navštívit, ale Adelaide ho k ní nepustí, a Claře řekne, že Guido se ještě neukázal. Clara Guidovi chybí, tak si pro ni do „Domova“ dojde a odvede ji odtamtud pryč. Clara s Guidom jdou navštívit Anitu, zjistí, že Anita je těhotná a čeká Corneliovo dítě. Když se s Guidom vrátí domů, Clařin otec trvá na tom, aby se vrátila do „Domova“, Clara ale odmítne a Guido se jí zastane.

Večer je bouřka, Clara jde zavřít okna do zimní zahrady a když se vrací zpátky uklouzne na schodech, které někdo „umyl“ a upadne.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Clara Grandi Fossà
Guido Fossà
Aurora Fossà
Vedlejší postavy
Cornelio Grandi
Matteo Staineri
Vittorio Grandi
Maddalena Staineri
Giovanni Staineri
La Serpier
Guidova první manželka Amélie
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevFiducia tradita (neoficiální název)
Původní názevFiducia tradita
Rok natočení2015
Premiéra24. března 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka59 minut
Autoři profilu epizody