plakát seriálu

Labyrint

(Labyrint)

Názory uživatelů

U Stracha nemám žádný "strach" o kvalitu scénáře

Jiřího Stracha mapuji již od jeho prvních filmových rolí a vzhledem k tomu jak se vypracoval, jsem vůbec nepochybovala o tom, že na jeho krimi založené na zločinech jménem víry, mě bude něco nudit nebo mi něco vadit. A přesně tak to bylo. Vždy jsem byla a jsem ten nevěřící Tomáš a přesto mám k víře velmi blízko a tato tématika mě fascinuje již od dětských let. Krimi ve Strachově podání nechybí napětí, dobrodružství, tajemno a klasické rozjímání nad životem a smrtí, vinou a trestem a ve finiši fanatické si vykládání bible po svém. Jsem ráda, že jsem vše mohla ze svého gauče sledovat a rozhodně se těším na nové díly, které přijdou již velmi brzo.
Doporučuji všem a dávám 100%. Shlédla jsem všechny díly najednou a nejen, že mě to usadilo od prvních momentů, ale drželo mě to až do posledních záběrů a to mám moc ráda.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

České překvapení

Detektivka, která mě velmi mile překvapila.
Od začátku to vypadalo zajímavě. Zápletka se povedla, zaujala a napínala.
Samotné zpracování je na české poměry až dechberoucí. Poslední dobou točí ČT vážně spoustu kvalitních seriálů (Cirkus Bukowski...) a Labyrint mezi ně patří.
Líbí se mi také to, že se seriál nesoustředí pouze na případ a jeho řešení, ale také že se tu řeší spousta jiných věcí, takže si zde může najít každý něco. Jediným malým zklamáním je to, že několik z toho není uspokojivě nebo vůbec uzavřeno.
Jakmile vás začíná nudit, protože se dvě epizody jenom tápe a odhalují se ne natolik zajímavé indicie, něco se stane, co člověka zaujme a nadchne. Ať už smrt, únos nebo záchrana.
Finále se povedlo. Patří nad český seriálový standart a překvapilo mě velkou dávkou smrtí i hlavních postav. Sice toho bylo možná až moc najednou, podobně jako je tomu ve finále spousty amerických seriálů, kde se také vysvětlí všechno na poslední chvíli, přesto je samotný konec docela fajn a finále hodně dobré.
Celý seriál je skvělý, hrozně mě bavil, a ačkoliv mi místy přišlo, že vykrádal nějaké filmy či seriály, společně to vypadalo dobře a neotřele.
Kamera se mi líbila, byla profesionální a vše bylo dokonale nasvíceno, takže nikdy se nestalo, že by bylo špatně vidět.
Herecké výkony byly také dobré. Líbila se mi představitelka Tamary, vlastně i samotná postava. Langmajera nemám vůbec rád, tady mi překvapivě tolik nevadil. To samé můžu říct o Donutilovi.
Seriál má svoje nedostatky, hlavně v podobě několika nelogických věcí, či neuzavřených příběhů. Celkově je to ale super, a to i když to porovnám s americkými kriminálkami. Občas je dost překvapivý. A myslím, že stojí za shlédnutí. I od nefanoušků kriminálek.

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Dobře zahráno, zvláštně napsáno :)

Po trochu rozpačitém začátku mě to docela chytlo. Velmi se mi líbí herecký výkon všech zúčastněných. Bylo tu řečeno, že se pan Donutil nehodí do žánru. Já nemůžu souhlasit! Prostě na to nejsme u něho zvyklí, ale hraje to výborně a svým komediálním talentem si myslím docela dobře dokresluje jistý sarkastický prvek, který je nám jako národu si myslím docela vlastní a najdete ho všude, tak proč ne na kriminálce? :)
Co se příběhu týče, až při čtení názoru od Adi jsem si uvědomil, že mě vlastně ani trochu nezajímá, kdo je zabil a proč :D Tenhle mysteriozní nádech už je opotřebovaný a mnohem víc mě zajímají osudy jednotlivých postav. Ty jsou pro mě natolik zajímavé, že odkoukám celou minisérii, aniž bych se nějak zajímal o hlavní dějovou lajnu, takže i to mi přijde jako dobrá práce

80 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Strach nezklamal

Jiří Strach nezklamal. Naservíroval nám nadstandardní kriminálku s nečekaným rozuzlením. Nebyl v tom samozřejmě sám. Dobrý scénář a dobří herci mu rozhodně pomohly. Příjemně překvapila i hudba Ondřeje Brzobohatého. O kameře pana Šece se nemá cenu zmiňovat. obsazení bylo dokonalé a například paní Štěpánková mile překvapila. Svoji šílenou matku zahrála více než přesvědčivě. Těším se další ředu. Jen je mi líto, že z trojice detektivů zůstal jen jeden.

90 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

NĚCO JAKO SEXUÁLNÍ NADHODNOCENÍ

České seriály jsou Čechy obvykle nadhodnoceny o 20-30% oproti zahraničním. Jednoznačně se tady uplatňuje neméně četná forma nadhodnocení - a to nacionální nadhodnocení.

Seriál je profesionálně dobře zvládnutý (ve slova smyslu že divák nepřepne na jiný kanál), ale nebýt česko-slovenských profláklých ksichtů a reálií, tak by na české Serialzone zapadl mezi desítkami obdobných detektivních seriálů ze světové produkce, kde se řadí do šedého průměru.

Zkrátka nevyniká ničím, pro co by si za měsíc měl divák vzpomenout, o čem byl...

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Není to špatné!

Ale to vůbec není špatné!!!
Sice mi trochu nesedělo to dlouhé přejíždění auty, ale to je zřejmě specifikum českých kriminálek.
Když jsem se začínala drobátko nudit, přišel šok. Takže hned šup na další díl. :-)
Chytne a nepustí. Civilní herectví Strachových oblíbených herců, hudba dobře dotvářející napětí,
spousta dějových linek splétajících se ve finále do logického obrazce. Tajemno, celkem výstižné vykreslení lidských charakterů, překvapení, prostě vše, co k dobré detektivce patří. A Labyrint, dle mého soudu, patří k tomu nejlepšímu, co česká krimi nabízí.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Copak je to za detektiva?

Zatím jsem viděla jen 3 díly, takže těžko říci, co bude dál. Každopádně pan režisér Strach dělá čest svému příjmení. A já jsem zvědavá, kdy se po shlédnutí jeho kriminálek vyspím...Těším se na "normálnější" kriminálku, což bude asi až další série Případů prvního oddělení. Pokud nebudu hodnotit příběh, tak se mi nelíbí pouze (zatím) obsazení pana Donutila, který se do kriminálky vážně nehodí. Kdo se mi moc líbí je Jiří Langmajer a jeho parťák pan Majer. Můj hlavní podezřelý? Pořád přemýšlím, proč se tam objevuje ten kněz...A taky zatím nechápu příběh s mincemi, ale to se dozvíme v dalších dílech. Paní (nebo její muž) bude asi další oběť...Asi to dokoukám, ale pak budu potřebovat zřejmě silný prostředek na spaní. Horory moc nemusím.
Po 4. dílu je dle mého dalším podezřelým policista, kterého hraje Pavel Batěk. Jak střílel v té zastavárně, tak se mi zdálo, že pod tou kapucí je on. Hned na to záběr, jak je v mikině s kapucí při oficiálním vyšetřování. :)
Dodatek po 5. dílu - ten výbuch v kostele jsem absolutně nečekala, tím se jako podezřelý vylučuje farář. Zůstává ve hře policista, pak Kovářův tchán...

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Bludiště...

Česká televize se mnohé z nás opět snaží přesvědčit o tom , co už dávno víme, že účel světí prostředky.Dante má své peklo,Hieronymus Bosch zase poslední soud a diváci pokus o mystery/thriller . Nebyl by to Jiří Strach aby nezabrousil do historie s tvůrčí snahou o prolnutí nějakých tajenek z minulosti se současností.Prvek slovenské policistky je zase evidentní pokus o "bratrství" s důrazem na zájem oslovnit především diváky na východ od řeky Moravy.Nesympatická Zuzana Kanócz,to jen umocňuje svých chováním.Naplnění jakési msty či odplaty formou rituálních vražd je vcelku vděčné téma a pokud by zůstalo jen u toho a tvůrci snímku se soustředili na tento motiv a na jeho filmové propracovanosti určitě by to byl záslužný i zajímavý počin. Bůhvíproč však zase musíme řešit politiku, korupci ,nevěru a X dalších prvků které však nevytváří celek ale jsou nějakým přívěškem na zpestření děje...Už tradičně to dělá dojem nadstavované kaše se snahou vytvořit 60 minutovou stopáž na 7 dílů.Pak se nemůžeme divit , že vznikne produkt jako od pejska a kočičky.Když už se tvůrci rozhodnou ,že ne všechno sdělí divákovi během pátrání , mohli by se obtěžovat alespoň takto učinit v nějakém závěrečném sumáři.Skutečně nejsem sám koho by zajímalo, jak vrah soudce ,Klíma, dostal kvér až do soudní síně. Proč hacker který při odblokaci notebooku nemá vynuté wifi a není mu jasné , že se dá notes najít on line.Jak je možné, že zastavárník se v pohodě dovolá z velmi hlubokého sklepení když i v mnoha restauracích na povrchu je nejen problém s účtenkou ale i připojením.Méně bývá někdy více , komorní drama to sice není ale drajv se tam vytváří uměle, výbuchy madony ve sklepení která se tam objeví ale nikdo nezkoumá jak a proč....no je tam těch úletů mraky .Langmajer,Majer,Donutil i většina dalších jsou kvalitní ale s takto spíchnutým scénářem se to po herecké stránce zachránit nedá.Jako klad pak ještě vidím hudbu jinak opravdu žádné veledílo i když Čt disponuje tradičně rozpočtem o kterém se jiným ani nezdá.

20 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Trolololo

Nemůžu si pomoct, ale Labyrint je pro mě trolling. Nejlepší seriálový trolling. Kdyby ho v české kotlině natočil kdokoliv jiný, věřil bych, že jde o neschopnost nebo neumětelství, ale Jiří Strach je takový suverén, že tomu prostě nevěřím. Je otázka, jestli to opravdu všechno takhle Hudský napsal, nebo režisér tuhle a tamhle nepřitáhl šroubek přehnanosti či nepatřičnosti, ale to je jedno.
Není prostě možné, aby seriál s tak silnými odkazy na jiné zahraniční seriály/filmy a s tak silným přehnáním archetypů a některými geniálně to dokazujícími scénami (moje nejoblíbenější: scéna s kafem!!!), nebyl tak míněn. To, že to mnozí berou vážně, je jen ukázka toho, jak dobrý trolling to je.
Teď je otázka, jestli se Strach už tohohle žánru zbaví, nebo si naopak vykopal hrob a nebudou po něm chtít druhou sérii. Námět pro druhou sérii? Donutil nemá tak úplně čisté svědomí, ale bude to hlavně buddy komedie s Vojtou Kotkem! :D HOWGH!

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

wow

Tak teda takhle mile překvapená z českého seriálu jsem už dlouho nebyla. Zajímavý příběh, zajímavá kamera (některé detaily byly opravdu skvělé, až neobvyklé na český seriálový standart). Dalším kladem je i povedená boshovská znělka, opět na české poměry opravdu vymakaná ...

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

No konečně...

Po všech tě ptákovinách, co nám v obřích porcích servírují od pondělí do pátku, počínaje Ordinací a konče Přístavem, je tu konečně český seriál, který nenudí, má nápad, atmosféru a skvělou hudbu. Herci neurazí ani nenadchnou, nejsympatičtěji se mi jeví Majer s Langošem. Rozporuplný pocit ve mě zatím vyvolává Zuzana K. jako drsná vyšetřovatelka, uvidíme.. Každopádně se těším, že identita kapucáře vyplave na povrch.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Půl napůl

Já pořád nevím. Zuzanu mám jako herečku hrozně ráda, stejně tak i Langmajera ale pro mě je problém ten příběh. Doufám, že se to zlepší. Proto zatím hodnotím níže, než skončí řada.

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

wow efekt se nekonal...

Takhle byl to fajn seriál na pondělní večery, ale znovu už ho vidět nemusím. Nějak mě ty mysteriózní zápletky s tajemnými bratrstvy přestávají bavit. Ale, zas na druhou stranu herecké výkony byly skvělé.

50 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Velmi dobré

Po delší době perfektně natočená krimi,která je zajímavá vražednou zápletkou.Nebylo mě jasné o co jde,ale postupně se to dávalo dohromady(co díl to o kousek blíž k vyřešení).Pomsta dost složitě vytvořená ale pro někoho s takovými možnostmi dost dobře proveditelná.Jsem zvědavý jak se povede pokračování

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé