plakát seriálu

Legion

(Legion)

Názory uživatelů

Divné, divnější a nejdivnější

Tak jsem viděla čtyři díly a dá se konstatovat, že je seriál hodně divný. Slovo divný u mě, ale většinou znamená, že se mi seriál hodně líbí. Trochu mě mrzí, že jenom první díl se odehrával v léčebně, ale co už nadělám. U hlavní postavy nikdy nevíte, co je skutečnost a co ne. Seriál mi někdy přijde hodně psycho například to, že hlavní postavě, když byl malý kluk četli takovou pohádku před spaním a celkově se mu stalo toho hodně a pořádně stále toho moc nevíme. Já jen doufám, aby se seriál nepotáhl, a aby ho ukončily zavčasu. Nemám ráda nekonečné seriály, které se táhnou už nevím kolik let a jsou pořád o tom samém. Ostatní hlavní postavy mi přišli také v pohodě a doufám, že bude v seriálu hodně zvratů (nejlepší je když dají zvrat na konec seriálu, což vás navnadí na nový díl).
Také miluju, když jsou postavy mentálně narušené a dělají šílenosti. :D

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Další důkaz, že si komiksárny zaslouží inovativní přístup

Wow! Jako že fakt WOW! Tak tohle bylo neskutečné psycho. Tahle vlna komiksáren "trochu jinak" je něco, co jsme jako diváci potřebovali. A Legion je vážně JINÝ. Nevím, co pochválit víc - celistvost příběhu, psycholadění, herecké výkony, výborné postavy, kameru, práci s efekty a hudbou nebo prostě všechno dohromady? Takhle vypadá seriál roku. A že to byla jízda!

Ano, není to seriál pro každého, pilot nebyl něco, co by každý strávil, a opravdu, ale opravdu NEDOPORUČUJI DÍVAT SE NA TO PŘED SPANÍM! Ale tohle je seriál z x-menovského světa, o kterém jste snili ani jste o tom nevěděli (pravda, je to tak "trochu" noční můra, ale nikdo neříká, že sny musí být vždy líbivé, že?). Zajímaví mutanti, jejichž schopnosti nejsou pouhou bojovou vybaveností, velice schopný záporák, který opravdu budí hrůzu, a příběh, který není jen o "záporák chce ovládnout svět, pojďme ho porazit".

Vedle tohodle vypadají mnohé x-menovské filmy poněkud bezduše a bezzubě. Čím déle seriál trávím, tím lepší dojem z něj mám. Je to chytré a pečlivě vybalancované psycho, do kterého se bláznivě zamilujete. Už jsem říkala, jak velká zábava to je? Člověk by se z toho zbláznil...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Mozaika..... v hlavě

Zapadla nebo ne? Po první sérii se předváděná mozaika ukázala v tom pravém světle. Tedy máte přehled jak vypadá... Otázkou zůstává jestli víte co přesně zobrazuje.

Co se týká vystupujících postav musím říct, že jste s nimi docela dobře seznámeni. Alespoň z jedné strany. A to z pohledu jejich charakteru. Poněkud v pozadí zůstávají motivy jejich chování (a cíl, ke kterému kráčí) a dokonce i popis jejich super-schopností. Ani na konci první série si nejsem úplně jistý, koho co vlastně žene kupředu.

Na druhou stranu si celé dílko velmi povedeně hraje s vizuálním vyprávěním. A náhlé hudební motivy se Vám zaryjí do hlavy s razancí myšlenkové sbíječky. Motiv se sluchátky, si budete pamatovat již na vždy.

Celkový dojem je takový rozpačitý... Cosi Vás nutí dívat se dál, ale... Ke konci se první série stává rozvláčnou a nutí Vás přemýšlet, kam vlastně děj směřuje? A jestli Vás to vlastně vůbec zajímá. No možná je to tím, že neznám předlohu a netuším kdo v tomto universu je Legion.

Každopádně doporučuji všem kdo si chtějí užít nevšední zážitek.

PS. Při sledování se mi pořád do vědomí dostával jiný skvělý seriál Stranger Things - prostě jsou u mě tyto seriály něčím propojeny...A to dosti silně.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Vytřeštěné oči

Vytřeštěné oči musí mít každý, kdo tohle dokáže dokoukat. Je to šílené, nikdy jsem nic podobného neviděl.
Přitom první série je taková normálnější lidštější, ovšem ta druhá, kde se tvůrci úplně odvázali a nevěřím, že to netočili na nějakých psychovizuálních drogách, je ta lepší.

Jako dva takovýhle seriály by asi nikdo dát nedokázal, ale pokud tenhle seriál zůstane vyjímkou, tak jo, doporučuju. Ale jen pokud se nebojíte experimentovat i s hodně netradičním seriálem.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nečekaný objev

Ze začátku jsem byla zmatená. Líbilo se mi, že se příběh odehrával v různých časových osách. Jenže to bylo strašně matoucí až jsem si začala říkat "Dokoukám další epizodu a končím..." Nakonec jsem sledovala díl za dílem. Věřte nebo ne, ale bylo to zajímavější a daleko promyšlenější než se zprvu zdálo.
Jak se první série blížila ke konci bylo jasné, že je v seriálu mnohem víc, než byste si mysleli.Jakmile totiž zapadly všechny dílky do sebe ještě dlouho jste nad tím přemýšleli a snažili se přijít na to jak Vám to ze začátku mohlo uniknout.
Vzhledem k úspěchu první řady, nebyl důvod váhat koukat na další. Musím říct, že jsem nelitovala. Svým způsobem byla další série stejně zajímavá. Člověk nemůže jinak, než si Legion oblíbit. Koneckonců málokdy narazíte na opravdu působivý seriál z kterého se vám zatočí hlava.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Psychedelické...

Opravdu není jednoduché se na tenhle seriál dívat :) . Ale tím nemíním nic špatného, naopak, právě onen psychedelický nádech seriálu je něco úžasného co se jen tak nevidí. Je to něco jiného než na co jsme zviklí v seriálech natočených podle komiksu, zvlášť co se týká právě Marvelu. Ten kdo alespoň viděl x-menovské filmy jistě pochopí hned v prvních minutách seriálu že tu máme čest s postavou dost podobnou právě filmové Jean Greyové (Phoneix - x-men poslední vzdor) ovšem předlohu Legiona bohužel neznám, ale říkám si, že tohle je určitě něco víc než nám známá Jean. Herecké obsazení, hlavně co se týká hlavních postav Davida (Dan Stevens ) a Lenny (Aubrey Plaza) je naprosto úžasné. Stevens se do role vážně vžil a to, co předvádí se dá rovnat myšlenkovým pochodům například z nám milovaného Sherlocka - ovšem více PSYCHO, a jsou to právě ony TELE.. schopnosti co dělají postavu velice zajímavou. Líbí se mi že se postava Davida vyvíjí a poznává za účasti diváka a to že ani sám David neví co se v jeho hlavě tak úplně děje. Jistě se najdou i tací, kterým bude seriál nebo některé epizody připadat nepřehledné ale v tom je podle mě prozatím kouzlo seriálu. Dále co se týká efektů, tak jsou na seriál dosti povedené, nemůžeme přece čekat triky jako v Hollywoodských velkofilmech. A tak si na konci každého dílu říkáte "co to sakra !" a kdyby, to bylo možné hned si pustíte další díl. Doufám že si seriál udrží vysoko posazenou laťku ať se máme pořád na co těšit.

90 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Schizofrenia...?

Normálně seriál po třech epizodách nehodnotím, ale tady musím...

Na Legion jsem narazila díky výzvě a hned po prvních minutách jsem ho začala doslova hltat. Zbožňuju komiksovky, především ty od DC, ale Marvel taky sleduji a musím se přiznat, že jsem nečekala, že něco takového je zrovna od Marvelu!

Rozhodně tohle ale není seriál pro každého. Pokud někomu dělá problém orientace v různých časových liniích, asi vás tento seriál moc nenadchne, protože skáče z jedné časové linie do druhé. Mne tento styl ale naprosto vyhovuje, jelikož vybočuje ze stereotypů a musíte nad tím trošku přemýšle. Nevíte co je realita, minulost, myšlenky hlavní postavy... a přesně tohle mě na tom neskutečně baví! Takže pokud chce někdo jen tak vypnout a kouknout se na seriál, u kterého si odpočine, asi to také nebude nejlepší volba, protože vaše hlava bude neustále pracovat a vytvářet si různé teorie.

Ze začátku jsem byla možná trošku "zklamaná", že se celý děj nebude odehrávat v psychiatrické léčebně, každopádně si myslím, že celý příběh bude mnohem zajímavější, takže to nějak skousnu. :-D

Co se týče hereckého obsazení, hrozně jsem si zamilovala hlavní postavu! Herec se do role neskutečně vžil a podává briliantní herecké výkony a role mu sedí jak vyšitá! Ostatní postavy jsou velice sympatické a do rolí mi také velice sedí.

Spousta lidí ale nadává na efekty, které mi přijdou v pohodě. Asi na tohle nejsem tak náročná a musím říct, že znám seriály, u kterých je to tedy rozhodně mnohem horší.

Za mě tedy hodnocení 100%, protože už dlouho jsem neviděla tak skvělý seriál, jako je tady tenhle a nemůžu se dočkat dalších dílů!

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Psychedelická jízda

Legion se podle mě ukázal obrovskou peckou. S výjimkou druhého (vysvětlovacího) dílu jsem se od sledování nemohl odtrhnout. Ani mi nějak nevadí, jestli je to s něčím provázané, protože je to lepší než minimálně polovina X-Menských filmů. Občas to bylo hodně psychedelické, ale stálo to za to. Hlavně tedy Aubrey Plaza je tady naprosto fenomenální.

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Psycho

Zvláštní seriál o mutantech (jejichž universum prakticky neznám, takže jestli tam byly nějaké narážky, tak šly mimo), kde jsem dost často netušil, která že to vlastně bije. Ale střípky poznání vyplouvaly poměrně pravidelně a celková forma seriálu mi nedovolila toto dílko nedosledovat. Alespoň že závěrečné 2 díly trochu pochopitelné byly.
Teda strašně by mě zajímalo, jak se na něco takovýho píšou scénáře, to musí být jízda... ;)

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Postupne to upadá do šedého priemeru.

Už po šiestich dieloch som prestal tento seriál sledovať, napriek tomu že úvod bol skoro na 100%, rýchlo sa vyplytvali všetky tromfy. Pilot bol skutočne psychologická mystika a celý diel bral dych. Veľmi sa mi páčia hlavné postavy a herci ich hrajú veľmi presvedčivo. Celkové spracovanie a vizuálna stránka sú prepracované s množstvom úžasných detailov, tu sa tvorcovia skutočne vyhrali. Kým sa hlavný hrdina len hľadá má seriál skutočne parádnu sledovanosť, hlavne pre ľudí, ktorí až pri seriáli objavili, že existuje nejaká Legion. Po čiastočnom odhalení pozadia sa však úplne odhaľuje dej a stáva sa len obyčajnou naháňačkou dobra a zla. Verím, že prívrženci určite nájdu čaro aj v pokračovaní, pre mňa je to však konečná. Postupne ma dej omrzel a až skoro nudil. Všeobecne však prevedením určite radí medzi tie lepšie zoserálovania komixov.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Tak trochu schizofrenie

Seriál je hodně psychologický. Přeskakujicí z jedné časové roviny do druhé, vlastně nevíme co je realita.
Speciální efekty jsou "nic moc", ale jistě to vynahradí děj.
(Hodnoceno po první epizodě)

Edit po konci 2 série:
Vývoj děje je velice poutavý, ale samozřejmě nemusí zaujmout každého. Co se mi zprvu zdálo jako neadekvátní (efekty), se ztratí... a právě naopak se napraví.
Vše je protkáno zajímavou hudbou, která skvěle doplňuje atmosféru.

Mínusem je, že některé díly, zejména 2 série se můžou zdát poněkud nudné.

3: MASTERPIECE

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí