Letiště

Letiště (Letiště)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Celebrita

V letištním baru sedí česká celebrita Eduard Kristián. Čeká na svůj let a čekání si krátí popíjením a konverzací s Lucií. Obdivuje fotografie břišních tanečnic, které pro bar nafotila Václavova přítelkyně Martina. Se zvyšujícím se množstvem vypitého alkoholu se zvyšuje i míra jeho dvousmyslných řečí.

Veroniku čeká její první vyváděcí let. Inspekci na palubě letadla bude mít Karel a dohled nad Veronikou má na starosti Petra.
Karel v rozhovoru zjistí, že Veronika je přítelkyní Tomáše, tudíž má blízko i k Václavovi. To se přirozeně Karlovi nelíbí. Je vidět, že na Veroniku si dá pozor.

Petra se k Veronice chová trochu povýšeně a přemoudřele. Vystupuje jako zkušená letuška, jakoby dávno zapomněla na všechny svoje excesy.

Průvodkyni Janě, která právě něco vyřizuje na letišti, telefonuje Jaroslav. Chce se jí omluvit za schůzku na Petříně, ne kterou nepřišel.
Jana si s ním domluví schůzku v parku.

Jaroslav se potřebuje pod nějakou záminkou dostat z domu. Proto lže Anežce, že jde s účtama na elektrárnu. Anežce je to podezřelé, ale nedá na sobě nic znát.

Václav, Tomáš a Martina společně snídají na Točné. Tomáš se bojí o Veroniku, aby zvládla svůj první let. To rozproudí debatu na téma lítání, letušky, piloti. Zdá se Martina začíná žárlit na Annu. Uvědomuje si, že Annina pozice je stále silná, že společná minulost je něco, proti čemu je ona ve vztahu k Václavovi bezbranná. Václav ukazuje své pilotské „trofeje“. Tomáš se o všechno živě zajímá.

Jana se potkává s Jaroslavem na Lavičce v parku. Chtěla by se sním vídat častěji. Vypadá to, že je do Jaroslava skutečně zamilovaná. Jaroslavovi tento fakt moc lichotí. Vysvětluje jí však, že se s ní nemůže scházet, má přece doma manželku Anežku.
Jana přichází s nápadem – Jaroslav by se mohl přihlásit do klubu seniorů a tím by měl záminku pro pravidelné odchody z domova.

Veronice začíná první let. Nadšená Petra přináší zprávu, že s nimi poletí slavný Eduard Kristián. Veronika její nadšení nesdílí.
Kristiánovi se Veronika líbí a od prvního okamihu jeho pobytu na palubě jí obtěžuje. Veronika situaci nezvládne, její hrdost a vzdor zvítězí a slavné celebritě úplně nepokrytě vlepí facku. Situaci okamžitě začne řešit hysterická Petra a nesmlouvavý Karel. Celebritě se jménem Central Airlines omluví a Veronika to u něho bude mít ještě o trochu těžší.

Když se o incidentu dozví Fila, je chováním Veroniky šokován. Právě on, který si potrpí na celebrity se díky ní dostane do takto žinantní situace.
Pozve si Veroniku „na koberec“ a hrozí jí vyhozením. Veronika žádnou vinu necítí. Jenom se bránila obtěžování opilým člověkem.

Jaroslav doma Anežce předloží nápad přihlásit se do klubu seniorů – do rádioamatérského kroužku. Anežka je nápadem nadšena. Alespoň se více dostane mezi lidi. S tím Jaroslav nepočítal.
K rodičům přichází Anna. Má pro ně lístky do opery. Anežka je nadšená, Jaroslav taky.

Fila pozve Eduarda Kristiána na oběd, aby se mu omluvil za jednání Veroniky. Kristián opět obdivuje fotky břišních tanečnic v baru. Navrhuje Filovi, aby nechal nafotil firemní kalendář inspirovaný těmito fotkami. Každá břišní tanečnice – jedna destinace CA. Fila je nadšený. Kristián ho žádá o zprostředkování schůzky s Veronikou.

Jaroslav nadšeně vypráví Janě o kouzle opery. Jana je nadšená. Jaroslav jí slíbí, že ji na Traviattu do opery vezme sebou místo Anežky.
Hlavní postavy
Režie

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

184268