plakát seriálu

Letiště

(Letiště)

Epizoda 1×33 – Černé vánoce
77 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Anna Václavovi předchozího dne večer potvrdila, co mu vyzradila Tereza Anna čeká miminko. Václavovi přišlo divné, proč před ním Anna šťastnou novinu tajila. Stále ještě není jasné, jak tuto zprávu přijme. Anna mu vše vysvětlila tím, že šťastnou novinu chystala jako hlavní dárek pod stromeček. Václav je šťastný, konečně bude otec. Je to ten nejkrásnější vánoční dárek. Václavovo štěstí Anně nahání husí kůži, začínají v ní hlodat obrovské výčitky. Nebylo by nakonec přece lepší říct Václavovi pravdu? Anna je ustaraná, skleslá, zoufalá.
Rozhodne se zavolat Lucii.

Lucie v baru připravuje Vánoční večírek. Sekunduje ji Tereza, které se moc nechce pospíchat za matkou a bratrem. Protože Lucie má plné ruky práce zvedne telefon ona. Anna říká, že Václav ví o tom, že je těhotná, že Tereza vše prozradila.

Fila je sám ve své vánočně přezdobené kanceláři. Smutně si prohlíží nazdobený stromeček. Vztekle vypne rádio s koledou. Zvedne telefon a zavolá Karlovi (David Matásek). Vůbec se mu totiž nechce o Vánocích domů za ženou. Chtěl by se zastavit za Karlem, který je beztak sám. Karel s ním mluví jenom tak na půl – polovinu pozornosti věnuje něčemu jinému – mluví o nějakých číslech.
Karel totiž sedí u počítače. Na monitoru se mu střídají fotografie svůdně vypadajících dívek. Každá fotografie má své číslo. Karel si totiž vybírá dívky, se kterými by za strávil Štědrý den. Totéž poradí i Filovi. Fila říká, že to by nebylo nic pro něj.

Václav má skvělou náladu. Zdobí stromeček, těší se jaké budou Vánoce s malým dítětem. Chce říct Tomášovi , že Anna je těhotná. Ona ho prosí, ať to nedělá, ať je to překvapení pod stromeček. Václav naléhá na Annu, aby zavolala taky Jaroslavovi (Alois Švehlík) a pozvala ho k nim. V takový den a v momentě takové radostné zprávy by měla být celá rodina pohromadě. Anna zprvu odmítá, nakonec ale souhlasí. Zvedne telefon a zavolá otci. Když je odmítnuta, jenom stěží se ubrání slzám.

Karel otevře dveře. Do chodby se přímo vřítí energií a optimismem nabitá dívka v eroticko santovském oblečku. Nese rádio, které vyhrává Rolničky, druhou ruku má plnou bílých konfet. Okamžitě je vyhodí do vzduchu. Sníh se snáší na lehce zaskočeného Karla. Dívka vyprskne smíchy, postaví rádio na stolek a z obrovské tašky přehozené přes rameno vytáhne jednu dvě vánoční propriety – podá Karlovi do ruky dárek s červenou mašlí, nasadí mu santovskou čepici. Směje se na Karla.


Tereze je líto ředitele opuštěně sedícího ve své kanceláři. Přinese mu vánoční cukroví . Fila si stěžuje na manželku Dagmar (Dagmar Patrasová) – trávit Vánoce se ženou, kterou nemilujete, je nenormální.

Ivana, Tereza a Lucie vytvořily v baru něco jako vánoční klub opuštěných žen. Lucie je sama, protože Bachir odjel i s jejich dcerou do Libanonu. Lucie s tím nesouhlasila.

Anna prostírá stůl k večeři. V pokoji svítí nazdobený stromeček. Ozve se zaklepání. Anna otevře – za dveřmi je Karel. Anna je více než překvapená. Karel se jí v rychlosti snaží vysvětlit, co se stalo. Než to Anna stačí plně pochopit, objeví se v pokoji Václav. Když uvidí Karla, naštve se. Požádá Karla, aby okamžitě odešel, aby jim nekazil jejich den. Anna je bezradná. Karel už neví, co by řekl. Otočí se k odchodu. Do dveří se už ale hrne otec Anny.

Do Karlova bytu přichází Petra (Zuzana Norisová). Nalézá tam ale jenom krasavici ve vánočním oblečku. Bez kompromisů ji pošle pryč – kapra dosmaží sama, salát také udělá, a navíc nachystá sama sebe jako vánoční překvapení pod stromeček.

Na prostranství před Václavovým domem stojí Jaroslav, Karel, Anna a Václav. Jaroslav právě bez ohledu na to, co to způsobí, bez obalu pravdivě odhaluje celou situaci ohledně Annina dítěte a Karlova otcovství. Václav bez servítek všechny vyhodí. Anna se pokusí Václavovi věc vysvětlit, on ale žádnou diskusi nepřipustí. Anna si chce zachovat hrdost, takže beze slova odchází.

Hlavní postavy
Václav Schindler
Karel Halama
Petra Antlová
Roman Fila
Tomáš Schindler
Tereza Holerová
Vít Blatný
Robert Schindler
Anna Holubcová
Vedlejší postavy
Lucie Jumblattová
Jaroslav Holubec
Vítek Halas
Pavel Kučera
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevČerné vánoce
Původní názevČerné vánoce
Rok natočení2006
Česká premiéra23. října 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody